nie che spać w nocy-wymiana doświadczeń

Forum » Zdrowie i rozwój dziecka
W ciągu dnia nie ma problemu, śpi jak aniołek. Ostatnio spał 5(!!) godzin, gdzie maksymalnie śpi 3. Ale to był taki senny dzień...
Poduszeczki nie ma, światło mu nie pada na twarz...Zobaczymy, co z tym łóżeczkiem.
17.11.2010 21:26
Taki okres, gwarantuje ze prędzej czy później przejdzie. Dzieci tak mają.
Mój synek jak mial 11m to przez miesiąc budził się w nocy z wrzaskiem i wrzeszczał przez 2 godziny. Potem przeszło i spał ładnie. Teraz ma prawie 2lata i znowu od 2 tyg spi gorzej i budzi sie w nocy   
Nic nie pomorze, można spróbować ewentualnie podać dziecku magnez, nam tak lekarz przepisał.
17.11.2010 22:50

Karina B.
W ciągu dnia nie ma problemu, śpi jak aniołek. Ostatnio spał 5(!!) godzin, gdzie maksymalnie śpi 3. Ale to był taki senny dzień...
Poduszeczki nie ma, światło mu nie pada na twarz...Zobaczymy, co z tym łóżeczkiem.


Karina, za długo śpi w dzień. 3 godziny???? Złe przyzwyczajenie. W dzień max. 1,5 godz. Moja córka ma 2 lata i najczęściej wcale nie śpi w dzień.
18.11.2010 09:06
Bardzo dziękuję za odpowiedzi i wszystkie rady =)

Wiem, co można byłoby zrobić, żeby spał, więc ja zamykam w tym wątku swój wątek. I bynajmniej nie chodzi tu o to, że za długo śpi. Poza tym 2 lata to mimo wszystko nie 15 m-cy.
18.11.2010 17:09
Drogie Nianie i Mamy,nie zawsze prawdą jest ze dziecko sie budzi bo zje za wczesnie, pozno, malo,itd. moja córka je gesta kasze, tak gesta ze smok musi miec ogromną dziurę   , je ją dopiero przy usypianiu a czesto i pozniej, i niestety nadal sie budzi ok 2 do 4 razy a nawet jak sa gorsze noce to i wiecej, nie daje nic geste i sycace jedzonko, bo nadal chce jeść... nie jest grubaskiem,nie chodzi jej o picie bo juz od jakiegos czasu nie budzi sie akurat w tym celu,próbowalismy juz roznej diety,roznych sposobow, nawet z lekarzem ustalilismy podawanie syropu usypiajacego aby sie nie obudzila na jedzonko i odzwyczaila żołądek, podawalam jej samą wodę z 1 miarką mleka...i nic... wszyscy sie juz poddali, mała jest jaka jest, żyje wlasnym rytmem, dodam na niepocieszenie ze ma juz prawie 2 lata.. na charakter niema rady czasem    Pozdrawiam.
18.11.2010 17:27
Pewnego razu jak Karolek miał dwa latka odwiedziłam moich byłych pracodawców a z którymi utrzymuję bardzo dobre stosunki -więc Karolek którejś nocy o godzinie 3 nad ranem darł się pani Danusiu, Pani Danusiu,a że mam sen lekki to poleciałam do niego bo myślałam ,że się coś stało, a on do mnie Pani Danusiu baw się Pani ze mną no i bawiliśmy się do 6 rano w chowanego aż padł ze zmęczenia.A teraz ma już 4 latka ,przesypia noc ale bardzo wcześnie wstaje, ale nie budzi nikogo tylko włącza bajkę i ogląda.
18.11.2010 18:02
Witam Ponownie wszystkie panie  
U mnie znowu jakiś kłopot się pojawił-malutki budzi się w nocy co pół godz   widac,że śpiący jest tylko coś spac mu nie pozwala,brałam go już nawet do łózka do siebie ale nie pomaga wierci się i "skrzeczy" karmie ale tez nic czasem to nawet cycka nie chce   14 będzie miał 7 miesięcy. Proszę też o poradę,bo wyczytałam,że to u Was wszystkich działa-jak to zrobiłyście,że dziecko kładziecie spac do łóżeczka i normalnie ono zasypia???? u mnie to nie działa?co zrobic aby położony zasypiał w łóżeczku normalnie????
28.01.2011 17:57
Nie jestem "alfą" ale zauważyłam taką zależność: często zdarza się, że "wymęczony" zabawą maluszek zasypia w trakcie wieczornego karmienia. Po położeniu do łóżeczka śpi, ale po jakimś czasie budzi się, albo zaczyna się wiercić i "skrzeczeć".Już wiem że przyczyną jest bańka powietrzna. Kiedy mały nie zasypia w trakcie karmienia, mamy czas aby powietrze się "odbiło". Wtedy zasypia i śpi spokojnie przez całą noc.
No...chyba że śni mu się odkurzacz.....   
28.01.2011 20:17

Danuta C.
A teraz ma już 4 latka ,przesypia noc ale bardzo wcześnie wstaje, ale nie budzi nikogo tylko włącza bajkę i ogląda.

Jak mozna dopuscic do tego zeby 4 latek siedzial od bladego switu przed telewizorem?? Wygodnictwo i glupota rodzicow/opiekunow
28.01.2011 20:24
A czy jest coś złego jeżeli 4 latek obejrzy rano bajkę? Np. budzik,domisie lubiane przez dzieci są rano na tvp 1 i chyba nic złego jeżeli 4 latek je obejrzy.
29.01.2011 13:18
« Powrót do listy tematów