Maria B.

Małgorzata P.

Rodzice dokonują wyboru czasu i sposobu odpieluchowania ich zdaniem nalepszego dla dziecka. Ja porozmawiałabym otwarcie z rodzicami, wyraziła swoją opinie i poprosiła o przemyślenie jeszcze raz tematu.Powodzenie jest tam gdzie jest jednomyślność.

Kłopot w tym,że ona woli z siebie robić idiotkę,albo też nie widzi nienormalności w dziecku z pieluchą w wieku 3 lat. Tu kiedyś jedna dziewczyna dobrze napisała,że takim to pielucha i do matury nie przeszkodzi. Z nienormalnością trzeba walczyć,a nie chować głowę w piasek

Wywalą drzwiami to oknem wejdzie  

26.03.2017 10:46

Wprawdzie teraz już nie zajmuję się Maluchami,które nie przeszły jeszcze treningu higienicznego ale niejednokrotnie było to moim współudziałem. Systematyczne i przestrzegane przez wszystkich opiekunów dziecka, wysadzanie dziecka, przypominanie i pytanie czy nie chce  mu się siusiu albo i co innego, nie zajmuje więcej jak 3-4 tygodnie. Potem przechodzi to w nawyk. Jeśli sytuacja przeciąga się do 5-6 miesięcy, to znaczy, że tego nie pilnujecie lub każdy z opiekunów wysyła inne komunikaty. Przez tak długi czas to przysłowiowego niedżwiedzia można nauczyć tańczyć. 

26.03.2017 13:37

Powiedź babci że jest Ci niezręcznie słuchać narzekań na Twoich pracodawców i poproś by nie poruszała tego tematu w Twojej obecności. Jeżeli nie zadziała poszukaj sposobu by babci nie słuchać, poproś by Ci pomogla w zmianie pieluchy a sama nie wiem idź poprzątaj po maluchach. Ale przede wszystkim kulturalnie daj znać babci, o czym nie chcesz rozmawiać.

Pytać o podogodę dostaniesz krytykę na temat kaloszy. I oczywiście jakie my fajne i cudowne w porównaniu z tą małolatą. Cudowne nianie trochę kultury by Wam się przydało. Krytykować każdy potrafi, ale pomóc widać że już nie bardzo   

27.03.2017 11:57

Ja bym się nie bawiła w żadne podchody tylko powiedziała rodzicom prosto z mostu jak jest. Że czujesz się niekomfortowo, że zostałaś zatrudniona do opieki nad dziećmi, a nie do wysłuchiwania cudzych żali. Że zaczyna Cię to męczyć.

07.08.2017 08:41

Trzy lata i pielucha? Porozmawiaj z nimi, przeciez chodzi o dobro maleństwa..

12.01.2018 12:29
« Powrót do listy tematów