Problem z wypłaceniem pieniędzy. Pomocy

Forum » Kawiarenka - pogaduszki o wszystkim
Proszę o radę, mam problem, ponieważ poświęciłam tydzień na adaptację z dzieckiem podczas której w pierwszych dniach obecna była mama, a później już głównie sama zajmowałam się dzieckiem. W poniedziałek gdy przyszłam już normalnie opiekować się dzieckiem okazało się, że przez dwa dni obecny będzie ojciec, który dosłownie wykańczał mnie psychicznie, a dziecko gdy tylko do zobaczyło wpadało w histerię, po dwóch dniach zakończyliśmy współpracę, mianowicie we wtorek wieczorem dostałam wiadomość sms od ojca dziewczynki, że współpraca została zakończona. od tygodnia próbuję się dodzwonić do rodziców aby wypłacili mi pieniądze za te kilka godzin, jednak odrzucają połączenia, na wiadomości nie odpowiadają. Nie miałam z nimi podpisanej żadnej umowy ponieważ twierdzili, że mają coś w niej jeszcze do poprawienia. Pomóżcie, co mam zrobić w tej sytuacji? Rodzice nie mają podstaw by cokolwiek mi zarzucić, ponieważ zajmowałam się dzieckiem najlepiej jak potrafiłam (nie było to pierwsze dziecko pod moją opieką).
11.07.2017 11:29

Brak zawarcia umowy na piśmie nie powoduje nieważności umowy. Postaraj się o dowody swojej pracy( zachowaj sms). Poinformuj pracodawców osobiście ew. listem poleconym ,że jeśli nie wypłacą należnych pieniędzy poprosisz o pomoc Państwową Inspekcję Pracy. Powodzenia.

11.07.2017 12:16

Poinformuj ich również że zamieścisz ich dane na Niani.pl a najlepiej w tej sprawie skontaktuj się z administratorem. Na przyszłość moja rada jest taka: umawiaj się tak że jeśli jesteś na okresie adaptacyjnym i zanim nie podpiszesz umowy to po każdym dniu wychodząc rodzice płacą Ci do ręki za przepracowane godziny (umów się na początku ile za godzinę opieki). Potem dopiero umawiaj się na stałą pensję.

Pozdrawiam (swoją drogą paskudni ludzie i dobrze byśmy wiedziały kto to taki)

11.07.2017 17:08

Niestety, chyba się tego nie dowiemy i jest to dla nas swego rodzaju cios. Cios, którego można było uniknąć a się nie uniknęło. Mam nadzieję, że się mylę.

12.07.2017 17:17
Była to oferta znaleziona przez grupę na facebooku "nianie w Warszawie"
12.07.2017 22:08

Ilu ludzi ,tyle charakterów .
Kiedyś miałam sytuację ,po dwóch latach pracy z dziekiem ,że nie chciano zapłacić mi za urlop.Choć umowa była słowna ,ale zawsze taką zawieram,że ja nie przychodzę ,moja strata .Natomiast rodzice wyjeżdżają ,płacą mi ...choćby jakąś część  .Niestety usłyszałam wtedy wiele upokarzających słów nie związanych z opieką ,bo tu nic nie można mi zarzucić .Na tym współpraca się zakończyła .Odeszłam bez pożegnania nawet z dzieckiem ,czego nie mogłam sobie darować  Undecided

25.07.2017 13:34

Witam, kiedys miałam podobną sytuacje, mama wyjeżdżając do Niemiec zatrudniła mnie też bez umowy, dziecko zostało z ojcem , gdy szedł do pracy ja opiekowałam sie ich synem przez 1 miesiąc, po miesiącu zrezygnowałam bo dziecko było rozpuszczone [3 lata, gryzło mnie, kopało itd..], mama mi nie zapłaciła, miałam sms-y które wymieniałysmy  o zapłate, podałam sprawe do sadu, sprawa odbyła sie zaocznie[ o sms-y nawet nikt nie pytał], postanowienie: mama ma mi zapłacić z odsetkami, poszłam do komornika i on ściągnął należnosć z rodziców, życze powodzenia, nie poddawaj sie bo niektórzy na to liczą

 

31.07.2017 09:11

dokładnie, myślą że rozejdzie się po kościach i nie będziesz chciała się dalej szarpać o kasę.

07.08.2017 08:56

Specjalnie tak robią, żeby nie płacić. Zupełnie nie rozumiem takiego zachowania.

12.01.2018 12:24
« Powrót do listy tematów