Rękodzieło - chwalimy się i wymieniamy radami :)

Forum » Kawiarenka - pogaduszki o wszystkim

Moim zdaniem materiał, z którego jest wykonana ta podusia to rodzaj weluru. Obstawiałabym,że raczej jakiż elastyczny bo na bocznych szwach nie ma widocznych zmarszczek.

Ja taką poduszkę wykonałabym w następującej kolejności.

Najpierw materiał na logo naprasuj na ceńką fizelinę,potem narysuj wybrany wzór i wytnij. Następnie przyfastryguj element do materiału z którego szyjesz poduszkę. Bardzo gęstym ściegiem maszynowym przyszyj apligację.To najtrudniejsza i najbardziej pracochłonna czynność     A teraz już tylko uszycie poduszki. Łatwizna     Powodzenia

Monika K. edytowała ten post 18.03.2015 14:06
18.03.2015 14:04

Monika K.

Moim zdaniem materiał, z którego jest wykonana ta podusia to rodzaj weluru. Obstawiałabym,że raczej jakiż elastyczny bo na bocznych szwach nie ma widocznych zmarszczek.

Ja taką poduszkę wykonałabym w następującej kolejności.

Najpierw materiał na logo naprasuj na ceńką fizelinę,potem narysuj wybrany wzór i wytnij. Następnie przyfastryguj element do materiału z którego szyjesz poduszkę. Bardzo gęstym ściegiem maszynowym przyszyj apligację.To najtrudniejsza i najbardziej pracochłonna czynność     A teraz już tylko uszycie poduszki. Łatwizna     Powodzenia

Ja zrobiłabym tak samo. I też wydaje mi się, że to jakiś welur. Jak nie znajdziesz fajnego weluru, możesz zrobić z polaru. A najtaniej kupić polar jako koc w jakimś yjsku czy czymś takim.

18.03.2015 20:27

Czyli mam szukać w pasmanterii weluru albo znaleźć jakiś polarowy kocyk i zszyć... ok   
No właśnie logo najgorsze, bo nie mam maszyny, nie wiem, czym jest fizelina (tak, mam internet, pokazuję tylko stan mojej "wiedzy" na temat szycia) i z jakiego materiału je zrobić też z takiego weluru/polaru?
Jeszcze mąż sobie wymyślił bardziej skomplikowane logo (dwukolorowe)... 

19.03.2015 09:43

Iwonko, przejdź się nie do pasmanteri, a do sklepu z tkaninami. Tam panie powiedzą Ci co to jest flizelina.    I właściwie nie pytaj o flizelinę, a klejonkę. Ponieważ flizelina to jest takie coś - włóknina powstała z termicznego połączenia włókien syntetycznych (m.in. polipropylenowych, polieterosulfon), bądź ich sklejenia. A klejonka, to jest flizelina z klejem lub materiał z klejem z jednej strony, stroną z klejem przykłada się klejonkę do materiału po lewej jego stronie i przeprasowuje gorącym żelazkiem. A to w celu usztywnienia materiału (np. na klapy marynarki, albo pod t-shirt z dzininy, który ma aplikację haftem, albo wiele innych zastosowań). W Twoim przypadku bierzeż jakiś cienki materiał (nie powiem Ci jaki powinnaś wziąć, bo dawno nie zajmowałam się takimi rzeczami i nie wiem co jest obecnie w sklepach), może jakaś satyna i podklejasz go, żeby się nie ściągał, jak radziła Monika. Najlepiej idź do sklepu z materiałami. Powiedz jaki chcesz kolor i do czego to ma służyć. Jeśli pracują tam kompetentne osoby, to podpowiedzą Ci co wybrać. Może przy okazji znajdziesz jakiś miękki welur w kolorze jaki Ci odpowiada. Możesz powiedzieć paniom w sklepie, że szukasz materiału cienkiego przypominającego podszewkę (ja tak czasami robiłam, jak miałam na końcu języka, co chcę    ), albo coś na krztałt satyny.

Gdybyś mieszkała w Gdańsku to bym Ci użyczyła maszyny. Ale możesz zrobić to ręcznie, jeśli umiesz obrzucać brzegi ręcznie (jakiś tam rodzaj haftu).

Anna S. edytowała ten post 19.03.2015 18:28
19.03.2015 18:22

A, ok    koło mnie po prostu jest taka duża pasmanteria połączona z materiałami właśnie stąd myśl o pasmanterii   
Uszyję sobie ręcznie - w szkole szyliśmy maskotki to i teraz dam radę z poduszką    Najgorsze to logo    

20.03.2015 15:34

W sumie pasmenteria może być połączona ze sklepem z tkaninami.   

20.03.2015 20:38

Iwonka logo możesz obszyć małymi krzyżykami ,tak samo możesz obrzycić materiał.

20.03.2015 21:24

ostatnia moja praca, przeznaczona na prezent dla mojej podopiecznej

20.03.2015 23:47

Iwonko jeśli będziesz szyła ręcznie to proponuję Ci logo wykonać z cieniutkiego filcu.Po wycięciu nie strzępi się i możesz przyszyć ściegiem jakim tylko zechcesz    i na pewno będzie wyglądać schludnie.

21.03.2015 09:23

Witam po mojej dłuuuugiej nieobecności    od czego by tu zacząć    
Taki płaszczyk popełniłam jakiś czas temu    
dwustronny   

14.05.2015 16:59

jjeku jaki cudny płaszczyk *.* Żałuję, że nie mam wystarczającego talentu aby sama taki zrobić...

14.05.2015 20:25

Moniko S. podglądnęłam więcej Twoich uszytków i gratuluję. Bardzo fajne,proste i pomysłowe ciuszki. Fajne tkaniny. Płaszczyki bardzo oryginalne.

14.05.2015 22:16

Monika S.

Witam po mojej dłuuuugiej nieobecności    od czego by tu zacząć    
Taki płaszczyk popełniłam jakiś czas temu    
dwustronny   

Fajny.    Podoba mi się podszewka.   

13.06.2015 17:08

Płaszczyk naprawdę piękny. Zazaroszczę osobom, które potrafią robić takie cuda.

13.06.2015 22:26

Witajcie - widziałam dzisiaj w sklepie taką fajną figurkę -chłopca łobuziaka.Jak się przypatrzyłam to tą figurkę można pomalować. I teraz pytanko jakie farby do takich figurek można użyć.figurka była jakby z gipsu, nioe wiem dokładnie bo się nie pytalam w sklepie .Nabrałam ochoty na kupno i pomalowanie go . Może mi coś doradzicie.

18.06.2015 22:04

A oto nasza praca z Alankiem. Sklejamy modele różnych pojazdów.   

18.06.2015 22:36

Dana C.

Witajcie - widziałam dzisiaj w sklepie taką fajną figurkę -chłopca łobuziaka.Jak się przypatrzyłam to tą figurkę można pomalować. I teraz pytanko jakie farby do takich figurek można użyć.figurka była jakby z gipsu, nioe wiem dokładnie bo się nie pytalam w sklepie .Nabrałam ochoty na kupno i pomalowanie go . Może mi coś doradzicie.

Farby akrylowe. Można kupić farbki w kompletach (kilka podstawowych, które można mieszać dla uzyskania odpowiedzniego koloru, którego nie ma w komplecie) lub pojedyńczo. I mogą to być małe farbki po kilka ml lub całkiem duże po kilkkanaście ml. Jeśli zamierzasz poprzestać na tym chłopcu, to proponuje kupić zestaw małych farbek (w komplecie lub nie). Do malowania figurek z gier używam małych farbek, kupionych w sklepie z przyborami do malowania figurek, ale też maluję farbami, które kupowałam do decoupage.

19.06.2015 17:02

witajcie, ja znowu ze swoimi krzyżykami  

21.06.2015 16:24

Jolanta G.

witajcie, ja znowu ze swoimi krzyżykami  

Fajne. Takie nietypowe.   

21.06.2015 19:15

Dzisiaj zrobiłam ramkę z filcu. Ramka na zamówienie, prezent dla pań z przedszkola na zakończenie starszaków. 
 Przód

Tył.

22.06.2015 23:43

Anna S.

Pokazuję. Wczoraj chciałam, ale coś tam mój komp nawalił.

Gdy moje córki były małe (pierwsze lata szkoły podstawowej) modne były takie kolorowe żyłki, z których plotło się podobne   bransoletki i wisiory    Pamiętam, że dziewczyny spotykały się u nas z koleżankami i robota szła na całego    Ile tych żyłek się wtedy kupowało i ile "wychodziło" to głowa mała   

28.06.2015 20:12

No to ja zaprezentuję kolejny rysunek - portret Mamy z dawnej fotografii Smile

28.06.2015 20:20

Danuta W.

No to ja zaprezentuję kolejny rysunek - portret Mamy z dawnej fotografii Smile

Bardzo ładny.   

29.06.2015 09:21

A pokazywałam to?

Deseczka do powieszenia. Teraz pracuję nad szkatułką (metalową) dla koleżanki w łaśnie z tym obrazkiem.   

10.07.2015 12:58

Nie wypowiadam się w tym temacie, bo po prostu zazdroszczę Waszych umiejętnościUndecided. Jedyne co stworzyłam to renowacja komody, ale tę już widziałyścieWink

Bożena R. edytowała ten post 10.07.2015 13:18
10.07.2015 13:17
« Powrót do listy tematów