Szokujący dokument o dzieciach...

Forum » Kawiarenka - pogaduszki o wszystkim

Właśnie obejrzałam dokument pokazujący życie dzieci z warszawskiej Pragi Północ i postanowiłam się nim z Wami podzielić. Film jest z roku 2000.

Jestem w szoku, nie wiem jak to skomentować i chyba czuję zwyczają potrzebę porozmawiania o tym   


12.02.2014 18:55

Nie obejrzałam całego, bo to dość długie. Cóż... Niby Warszawa, a dzielnica jest w opłakanym stanie. Dzieci piją, palą, biorą narkotyki i się wyrażają. Ktoś powinien zająć się tą dzielnicą i tymi dziećmi... 

12.02.2014 19:18

A co Wy myślicie, że w społeczeństwie są tylko grzeczne dzieci ze swymi nianiami i guwernantkami?. Takich dzieci i takich miejsc jest pełno w każdym mieście. Smutne, ale prawdziwe.Takie środowiska to wyzwanie dla pedagogów , psychologów i streetworkerów.

12.02.2014 19:28

Wiadomo, że w każdym mieście są takie dzieci. Ale miasto powinno zajmować się swoimi WSZYSTKIMI dzielnicami, a nie tylko tym, co jest jego reprezentacyjną częścią. Nie chodzi tylko o dzieci. Ale ta Praga Północna przecież jest taka zaniedbana, należałoby się przyłożyć do tego, żeby aż tak bardzo nie odstawała od innych części miasta.

12.02.2014 20:02
Film z 2000 roku czyli 14 lat temu... od tego czasu się już znacząco zmieniła mentalność ludzi. Przykład... kiedyś często można było zobaczyć jak rodzic daje klaspa dziecku... teraz sporadycznie i to jeszcze z wielkim oburzeniem otoczenia. Co do dzielnicy. .. Praga czy też nie. .. to jakie są dzieci zależy od rodziców. Otoczenie owszem jest znaczące, ale nie najważniejsze. Zresztą chyba nie napisałam tu niczego nadzwyczajnego   
12.02.2014 20:50

Zgadzam się z Eweliną.
Poza tym należy wziąć pod uwagę, że do takich filmów wybierane są konkretne przypadki (czasem nawet koloryzowane, żeby wywołać lepszy efekt). Na Pradze też są/ były (mam tu na myśli moje własne prywatne koleżanki ze szkoły, które były z Pragi Północ) dzieci dobrze wychowane, kulturalne, niepalące, niepijące, grzeczne i o które rodzice (przede wszystkim!- jak napisała Ewelina) dbali.    

13.02.2014 06:35

O tyle zaszokował mnie ten dokument, że ja 14 lat temu byłam w wieku tych dzieci, mieszkałam tuż obok nich, bo na sąsiedniej dzielnicy, a mam wrażenue, że żyłam w zupełnie innym świecie. Dokument jest fajnie zrobiony, bo dzieciaki same kręciły to co się dzieje. Tak czy siak przerażające.

14.02.2014 10:41
« Powrót do listy tematów