Chcę rezygnować z pracy ale..

Forum » Kawiarenka - pogaduszki o wszystkim

Bożena R.Absurd, goni absurd. Jakbym czytała Mrożka.

Ja myślę, że to mentalność raczej i brak wiary w siebie.Absurd u Mrożka wynika z obserwacji rzeczywistości i ma swoją logikę. A tu ... jakby logiki brak, jeremiada i tyle...
15.09.2016 17:17
...he, he.....mentalność... to właśnie ona jest absurdalna. No.....przecież z tego tragizmu się śmiejesz.
15.09.2016 18:15

gabrysia l.Głupota nie zwalnia od myślenia. Czytając powyższe wypowiedzi dochodzę do wniosku,że to jednak najbardziej ciemiężona grupa zawodowa jest ...na własne życzenie. Same nieszczęścia. Zastanawiam się też , po co i dla kogo jest to forum. Dorośli ludzie i sprawni umysłowo nie potrafią się na tym rynku pracy odnaleźć. A to toksyczne rodziny,wykorzystywanie a to pomiatanie?? co to znaczy.. ? i etc ! Kobiety, róbcie swoje, jeśli faktycznie jesteście wartościowymi opiekunkami bez kompleksów i innych bojaźni. Ta praca, jak żadna inna. polega na dobrej komunikacji , szczerości i otwartości . Nikt nikogo na siłę nie zatrudnia ,przecież same decydujecie o współpracy. Jeśli coś uwiera trzeba odejść z godnością.. Po co , zatem ten lament na forum ? Ja tego nie jestem w stanie zrozumieć. .

Gabrysiu, może pomyliłaś portale, bardzo dobrze, że są tu takie wpisy jest to pewnego rodzaju katharsis. Nie wszystkie osoby, które podejmują się pracy z dziećmi mają świadomość, że głównie przyjdzie im wchodzić w różnego rodzaju relacje z rodzicami. Nie każda opiekunka jest na to przygotowana. Dzielenie się swoimi troskami pozwoli innym uniknąć podobnych sytuacji, może po takim uzewnętrznieniu się lżej się zrobi na duszy. Weź pod uwagę, że najczęściej problemy mają młode osoby bez doświadczenia życiowego. Odejść z godnością? Jak będzie opiekunka traktowana godnie to nie będzie musiała kombinować jak się rozstać z rodzinką i nie będzie takich drażniących Cię wpisów......„jeremiada i tyle... „ a gdzie tu wątek patriotyczny? Chyba,że masz na myśli „ matki Polki”, ale to faktycznie nie ten portal.
16.09.2016 17:54
Dziś dopiero widzę pewien tragizm po przeczytaniu pewnej wypowiedzi.Ale śmiać się nie będę . Bardziej odpowiada mi rola drugoplanowa w tym przedstawieniu.
16.09.2016 17:55
...i niech tak zostanie.
16.09.2016 18:19
   Eliza K. edytowała ten post 24.09.2016 19:24
24.09.2016 19:07

Wydaje mi się, że niektóre nianie naprawdę chcą bardzo pomóc dzieciom, ale czytając tutaj jak je traktują nawet mi przykro. Spodziewałabym się kilku złych przypadku po obustronach ale nie aż tyle. Dobrze, że można na spokojnie wymienić doświadczenia.

12.01.2018 12:55
« Powrót do listy tematów