Umowa nianiowa 2019

Forum » Niania a finanse domowe
Jak to teraz jest z tą umową. Czy rodzicom opłaca się zatrudnić nianię legalnie? Nowelizacja ustawy wpędziła nas znów do podziemia albo każe robić myk w postaci niby pół etatu dla ZUS a tak naprawdę 8-9 godzin i różnica pod tzw stołem... Hmmm. Rozwiązanie paskudne ale życie dyktuje warunki. Teraz gdy szukałam pracy wszyscy rodzice oprócz jednej rodzinki mówili mi że nie stać ich na umowę dla niani. No cóż. Trzeba by znaleźć naprawdę zamożną rodzinę aby było ich stać na taki wydatek. Takie przemyślenia moje.. A tak w ogóle, na jakich zasadach dokładnie działa teraz ta umowa i ile dostanie rodzic albo niania po kieszeni aby mógł zatrudnić nianię na minimalną krajową?
10.09.2019 23:14

Dzień dobry ,

Polecam wejść na tę stronę ( kalkulator niania).Wszystko wyszczególnione po wpisaniu zarobku ,który jest zaproponwany przez rodziców lub swoje oczekiwania względem wynagrodzenia

https://kalkulator.niania.pl/

Pozdrawiam

Beata

11.09.2019 17:24
Pracowalam teraz u prawnikow jako niania. Umowilysmy sie na stala penaje 2600. Po pewnym czasie mama powiedziala mi, ze bardzo dobrze zarabiam. Moze I dobrze ale praca na czarno I warunek swoj samochod ze wzgledu na dojazd. Jezeli chcialabym zalegalizowac prace to mama odjela by mi z tej kwoty 300 zl. Ja musialabym zaplacic zus I podatek ok. 500 zl. Na reke mialabym 1800. Chcialam podpisac umowe ale mama potem juz nie chciala I zostalam na czarno. Po zakonczeniu pracy nie dostalam zasilku dla bezrobotnych bo nie dala mi tej umowy chociaz mowilam ze zalezy mi na skladkach emerytalnych. Dodam ze o urlopu nie mialam bo oni jak mieli urlop to byli w domu a ja mialam byc z dzieckiem. w dodatku jeszcze ze paliwo pokrywalam z wlasnej kieszeni. Uwazam ze praca na czarno to wyzysk.
11.09.2019 18:01

Z tą umową uważam,że jest cyrk na kółkach. Z mojego doświadczenia wynika,że większość rodziców nie stać by zatrudnić nianię na umowę, dodatkowo nie ma żadnego racjonalnego dofinansowania dla rodziców, a niestety my też pokrywamy wcale nie małe koszty.

28.10.2019 22:42

Dziewczyny, powiedzcie tylko, ja Wy wyobrażacie sobie wypracować emeryturę, jeżeli pracujecie na czarno. Zawsze się nad tym zastanawiam. 

29.10.2019 18:03
Madziu, większość niań ma już wypracowana emeryturę.
29.10.2019 19:42
« Powrót do listy tematów