Ile obecnie zarabia niania w Krakowie?

Forum » Niania a finanse domowe

Witajcie,

Rodzice,którzy odpowiadają na moje ogłoszenie o poszukiwaniu pracy prawie zawsze pytają ile życzę sobie za godzinę. Teoretycznie  w profilu zanzanczylam od 14zł,w poprzedniej pracy miałam 15zł/h,ale są i tacy co proponują 10-11 za cały etat,jakoś nie usmiecha mi się zjechać  z 15 na 10,jeszcze mając tak duże doświadczenie i fajne referencje... Dodam,że chciałabym pracować 35-40 godzin tygodniowo i zajmować się jednym dzieckiem. Jestem doświadczoną nianią,była to moja stała praca bez żadnych przerw,mam referencje itd. Ile obecnie na rękę bierze niania w Krakowie przy takich warunkach? Myślicie,że warto przedstawiać swoje oczekiwania rodzicom od razu,czy raczej zaczekać aż oni coś zaproponują i potem ewentualnie negocjować? Czy rodzice są w ogóle chętnie do negocjowania stawki,czy raczej obstają twardo przy swoim? I jak z weekendami,jak wyglądają stawki za soboty? (miałam ofertę,że rodzice 2 razy w miesiącu pracują,byłabym potrzebna wtedy w godzinach 8-14 i proponowali za te soboty taką samą stawkę jak za normalny dzień w tygodniu,czyli 12zł za godzinę,co wydaje mi się,że jest trochę nie w porządku)

07.07.2019 21:25

Ja ostatnio pracowałam za 25zł/godz. a obecnie mam propozycję za 30zł/godz. I to rodzic czeka na moją odpowiedź, a ja nie za bardzo chcę się zgodzić. Z tym, że nie są to pełne etaty, bo ja nie chcę pracowac na pełny etat.

07.07.2019 22:37
To ma pani bardzo dobrą stawkę,jak za pracę na pół etatu czy nawet mniej. Ja kiedyś za 20 godzin tygodniowo w trakcie rozmowy dostałam propozycję 13zl plus jeszcze rodzina chciała pomoc w zakupach i prasowanie 2 raz w tygodniu.. niektórzy to chyba szukają taniej siły roboczej,najlepiej jeszcze młodej,doświadczonej i z dobrymi referencjami,a potem zdziwienie,ze niania po miesiącu czy dwóch odchodzi,bo znalazła lepsza pracę. Pracuje pani za taką stawkę z jednym dzieckiem,robi coś pani dodatkowo w domu czy tylko opieka?
08.07.2019 08:08

Na stawce 25zł/godz. miałam dwóch chłopców 6 i 10lat, odbierałam ich ze szkoły i zawoziłam do domu swoim samochodem i byłam z nimi do powrotu rodziców. Dostałam dodatkowe pieniądze na benzynę. W domu nie robiłam nic. Rodzina obcokrajowców i warunkiem była znajomość j. angielskiego (dzieci nie mówią po polsku). Takie dodatkowe wymagania podwyższają stawki. Teraz mam propozycję za 30zł/godz. ale wchodzi w rachubę jeszcze jakieś sprzątanie i gotowanie (w jednym czasie albo sprzątanie albo gotowanie albo opieka) a dodatkowo dzieci chodzą do przedszkola i w czasie choroby opieka całodzienna (nie pasuje mi to). A skąd taka wysoka stawka? Bo pani mieszka poza Krakowem i nikomu z Krakowa nie chce się jeździć, a to jest akurat 10 minut od mojego domu.

08.07.2019 10:26

Kochane, a jaką stawka powinna być za pracę w weekendy przy tygodniowej stawce 20zł dodam ,że jest to praca dorywcza. Jak myślicie mam prawo zmienić stawkę po kilku miesiacach(ponad 4 mc) pracy ?

09.08.2019 10:42

 

Ja, kierowałabym się Kodeksem Pracy, musisz zajrzeć i sprawdzić jaka jest stawka w dni wolne od pracy, prawdopodobnie 50% stawki podstawowej.

10.08.2019 16:21

Ja bym powiedziała za weekend 25zł/godz. jeśli w tygodniu jest 20zł/godz. Nie ma co przesadzać, dawniej tak było jak nikt nie pracował w weekendy, że stawka o wiele większa. Teraz praca w weekend mało się różni finansowo od tygodnia, bo niektórzy wolą pracować w weekend.

11.08.2019 12:52
« Powrót do listy tematów