Niania + JEJ DZIECKO

Forum » Niania a finanse domowe
Witam.
PROSZĘ O RADĘ!!!
Mam 3 letniego syna i nie wiem jak przekonać RODZICÓW,aby pozwolili mi opiekować się ICH DZIECKIEM wraz z moim ??!!
Malec, w pierwszym roku życia trochę chorował i nie chce, aby teraz szedł do przedszkola.Zdrowy rozsądek + mądrzy lekarze radzą,aby synek był w domu jeszcze przez min.rok,dwa,wówczas będzie bardziej odporny na różne infekcje, które i tak będą Go atakować.
Wiem,że dzieci, które mają rodzeństwo lepiej i szybciej się rozwijają,więc dlaczego nie skorzystać?
22.05.2010 14:57
ja wlanie opiekuje sie dziewczynka razem z moja 3 letnia coreczka, ale powiem szczeze ze bardzo trudno jest znalesc rodzicow ktorym odpowiada taka forma opieki.
najdluzej szukalam 5 miesiecy .......
i niesety nigdy nie znalazlam dziecka do opieki na tym portalu!!!
22.05.2010 15:24
Mi siębardzo podoba taka forma opieki, szczególnie jak dziecko jest jedynakiem. \
Sama chciałabym mieć taką nianie.

Podstawą w szukaniu pracy w takiej formie jest niższe oczekiwania finansowe niani, wiadomo dlaczego.
22.05.2010 18:55
Mi wraz z 13 miesięcznym synkiem udało się znaleźć pracę obecnie opiekuje się 2,5 letnim chłopcem(praca dorywcza)ale w tym czasie poszukuje pracy stałej, ponieważ obecna jest dorywcza. I powiem szczerze że ciężko jest, chociaż ja myślę że niania z własną pociechą to coś fajnego;-) Dziecko uczy się dzielić, bawi się z koleżanką/kolegą itd.... No ale jak już wcześniej tu pisały inne dziewczyny ciężko, i stawka lepiej jak jest niższa ale tylko bez przesady;-)Życzę powodzenia i Pozdrawiam.
24.05.2010 10:16
No dobrze to jak nie tu szukać to gdzie??
Też nie wiem czemu ludzie rezygnują z niani jak za daleko mieszka?? Jakoś można dojerzdzać i nic w tym złego nie ma zwłaszcza jak jestem zmotoryzowana a dużo osób jednak z tego powodu rezugnuje bo "za daleko"
24.05.2010 11:45
Ja znalazłam prace poprzez gumtree Warszawa.Pozdrawiam
24.05.2010 13:37
Witam nianie    ja dziewczyny mam ten sam problem mama roczna córeczke,posiadam samochód jestem osoba uczciwa i zaradna tymbardziej ze jestesmy dyspozycyjna 24 h na dobe    szukam juz pracy bardzo długo ponad 5 miesiecy i nadal nic nieznalazłam!a napewno zgodzilabym sie za mała stwke nawet pracowac tylko po to aby moja jedynaczka miała kogosc innego w domu niz tylko "mame"    no ale cóz jak ja bede szukac niani to napewno dałabym szanse matce z dzieckiem dzieci wtedy całkiem inaczej sie rozwijajac..
nic szukamy dalej   

pozdrawiamy
25.05.2010 16:41
   witam. Rozumiem dylematy Wasze- ,,niania z własnym dzieckiem", jak i Rodziców, którzy obawiają sie, że taka forma opieki może być mniej przyjazna dla ich dziecka, gdyż opiekunka bardziej będzie zajmowała się włassnym dzieckiem, Ale tak nie jest, wierzcie mi rodzice, jak i nianie. Ja mam syna 2 letniego, a obecnie zajmuję się równocześnie 8 miesizna dziewczynką i jest super. Do Rodziców: nie skeślajcie z listy niań, Pań z własnymi dziećmi. Bierzcie pod uwagę jedynie granice wieku, żeby niania mogła np. jednocześnie wychodzić z 2 dzieci na spacer - dziecko chodzące + dziecko w wózku albo dwójka już chodzących grzecznie za rączkę.Niania z własnym dzieckiem jest zazwyczaj bardziej zorganizowaną, poukładaną i odpowiedzialną osobą, a dzieciaki, jak mają towarzystwo drugiego smyka rozwijają się szybciej, są bardziej kontaktowe i otwarte - same korzyści. Drodzy Rodzice zauważajcie nianie z dziećmi, a Wy drogie ,,poszukujące" podopiecznych nie poddajcie się,
28.05.2010 08:35
Mnie tylko dziwi czemu rodzice myślą że ich dziecko będzie zaniedbywane??
Jak już bym miała sie czegoś obawiać to tego że własne dziecko bym mogła troche zaniedbać choć i tak o to się nie boje.
W każdym razie na pewno nie zaniedbam bo będe się bała żeby przy mnie nic mu się nie stało żeby rodzice nie mieli ochoty mnie "zabić"
28.05.2010 10:26

Lucyna P.
Mnie tylko dziwi czemu rodzice myślą że ich dziecko będzie zaniedbywane??


Dajcie rodzicom wybór, jak ktoś nie chce niani z dzieckiem (np. ja nie chce), to zaden argument go nie przekona...
28.05.2010 12:27
Mnie się wydaje że rozmowa może do czegoś doprowadzić więc prosze jak chcecie coś pisać piszcie   
28.05.2010 12:39
To fakt, jeżeli rodzic z góry zakłada szukanie ,,samotej" niani, to nic nie jest w stanie przekonać go do takiej formy współpracy. Ale ja w moim towarzystwie, wśród znajomych i studentek z roku coraz częściej potykam się z przejawani ludzi na nianię + dziecko. Rodzice zaczynają dostrzegać plusy w takim układzie // towarzystwo innego dziecka, mniejszy wydatek, itp. Ale to jeszce małe wyjątki. Drogi nianie jak będziecie szukać to znjdziecie. To wytrwałych świat należy.Mi jakoś doisywało szczęście; pierwwszego podopiecznego znalazłam w miesiąc (mój mały miał roczek, rugi 2,5 lat, opiekowałam sie nim 6 miesięcy i poszedł do przedszkola. Obecną dziewczynkę mam jakieś juzczas, a szukałam ok 3 miesięcy. Więc życzę wytrwałości i cierpliwości w poszukiwaniach. Pozdrawiam.........
28.05.2010 13:27
« Powrót do listy tematów