Nr 1 w Polsce w opiece nad dziećmi

Wynagrodzenie dla niani w Lublinie

Forum » Niania a finanse domowe
Witajcie. Jakie sa obecnie stawki dla niani w miejscowościach dookoła Lublina? Nie w samym mieście. Poszukuję niani na 8h dziennie i właśnie się dowiedziałam od 1 pani że proponowana przeze mnie stawka 1300 zł na początek jest śmieszna. Jest? Za opiekę nad 2 letnim dzieckiem i doglądanie czasem 10 cio latki.
08.01.2021 13:42
Kpisz sobie, prawda?
08.01.2021 21:05
A Pani chciałaby pracować za 1300 zł miesięczne?
09.01.2021 10:51
Najlepsze jest to "doglądanie 10.latki". Inna wersja to "rzucić okiem , bo przecież jest bezobsługowa". Nudzi się tej osobie i prowokuje dyskusję.
10.01.2021 00:57

Magdalena W.A Pani chciałaby pracować za 1300 zł miesięczne?

Ja pracuję za 2300 jako specjalista na etacie. Niani z doświadczeniem i kwalifikacjami dałabym więcej. To kwota która zaproponowałam pani, która jako doświadczenie podała wychowanie własnego dziecka. Więc myślę że propozycja adekwatna do wykształcenia (sprzedawca) i doświadczenia. Jaka według Pani byłaby odpowiednia kwota?
11.01.2021 10:03

Maria B.Najlepsze jest to "doglądanie 10.latki". Inna wersja to "rzucić okiem , bo przecież jest bezobsługowa". Nudzi się tej osobie i prowokuje dyskusję.

Nie, nie nudzi mi się. Mam bardzo ogarnięta 10 latkę, która w zasadzie pomaga przy opiece nad bratem. Sama sobie potrafi zrobić jeść (z produktów które jej zostawiam już przygotowane) i większość czasu spędza w swoim pokoju. Mam obecnie nianię - więc tak to wygląda. Córka naprawdę nie wymaga opieki, doglądanie polega na trzymaniu młodego z daleka od jej pokoju kiedy się uczy albo chce bawić sama i pomocy czasem jak się komputer na zdalnej nauce zacina. Jak wróci do szkoły to wychodzi o 8 wraca o 15 bo jest w świetlicy. Więc nie wiem skąd ten sarkazm.
11.01.2021 10:10

Magdalena G.Kpisz sobie, prawda?

Nie, nie kpię. Ale nie mowimy o Gdańsku. na Lubelszczyźnie sa inne realia płacowe. Do tego mówimy o małym mieście pod Lublinem.
11.01.2021 10:11

Magdalena G.Kpisz sobie, prawda?

Nie, nie kpię. Ale nie mowimy o Gdańsku. na Lubelszczyźnie sa inne realia płacowe. Do tego mówimy o małym mieście pod Lublinem.
11.01.2021 10:11
Prosiłabym o wypowiedzi tylko osoby z okolicy. Inaczej wygląda ta stawka w warszawie, inaczej w Gdańsku a inaczej w Poznaniu. Zależy mi na poznaniu opinii osób które realnie znają tutejszy rynek. Pytam o małe miasteczko pod Lublinem.
11.01.2021 10:13
Chciałabym zauważyć, że minimalna stawka godzinowe w całym kraju to 18,30zł. A wychowanie własnego dziecka to wystarczające doświadczenie. Jeśli więc kogoś nie stać zapłacić godnego wynagrodzenia niani, która jest luksusem, to pozostaje żłobek.
11.01.2021 11:02

Karolina C.Chciałabym zauważyć, że minimalna stawka godzinowe w całym kraju to 18,30zł. A wychowanie własnego dziecka to wystarczające doświadczenie. Jeśli więc kogoś nie stać zapłacić godnego wynagrodzenia niani, która jest luksusem, to pozostaje żłobek.

Nie, wychowanie własnego dziecka nie jest dla mnie doświadczeniem wystarczającym. Bo wychowywać można różnie. Od pełnego zaangażowanie wychowania bliskościowego do olewczego upilnowania i nakarmienia. Dlatego pytam jaka jest godna stawka?? W moim regionie.
11.01.2021 11:22
"Olewaczkę" znajdzie Pani za 1300. Nianię za 2 x tyle.
11.01.2021 14:25
To jest nieetyczne zatrudniać kogoś na 8 godzin za 1 300zł, to jakbyś komuś w twarz napluła. Zdajesz sobie sprawę, jaką odpowiedzialnością jest zajmowanie się Twoim maluszkiem?
11.01.2021 18:11
"Prosiłabym o wypowiedzi tylko osoby z okolicy. Inaczej wygląda ta stawka w warszawie, inaczej w Gdańsku a inaczej w Poznaniu. Zależy mi na poznaniu opinii osób które realnie znają tutejszy rynek. Pytam o małe miasteczko pod Lublinem." Ta Pani pyta o propozycję stawki OSOBY, KTÓRE są z jej okolicy. Odpuście to pouczanie kogoś, bo to nic nie wnosi. Chyba, że Wam poprawia samopoczucie...
12.01.2021 10:25
Joasiu, to małe miasteczko pod Lublinem ma 22 tysiące mieszkańców. Dla porównania ja pracuję w miejscowości, która ma ich 800 (osiemset - to nie pomyłka). Proponowane w tym rejonie stawki dla niań są (średnio) dużo wyższe niż w łódzkiem. Nikt z okolicy jak dotąd się nie odezwał, bo już pierwszy post z sugerowaną stawką zwalił z nóg (ok. 7 zł/godz.). Porównaj ją ze swoją. Nie ma aż tak gigantycznego rozwarstwienia zarobków w naszym kraju. Sądzę, że nasze opinie mimo wszystko "przydadzą" się autorce tematu. Zejdzie na ziemię i wtedy znajdzie odpowiednią opiekunkę.
12.01.2021 17:34
Wydaje mi się, że stawka powinna być 25-30 zł, ale takiej raczej nikt nie da w tamtym regionie. To doglądanie 10-latki też jest opieką nad dzieckiem. Ja, będąc nianią dla maluszka, na pewno nie pozwoliłabym dziesięcioletniemu dziecku, które byłoby jego bratem/siostrą, samemu podgrzewać sobie zupę lub gotować ziemniaki. Poza tym kontrolowanie nauki zdalnej też jest absorbujące. Podajcie po prostu jakieś propozycje. Pawle - tak, niektórym trzeba łopatologicznie wytłumaczyć, ale myślę, że to temat rzeka   
12.01.2021 18:01

Joanna C.Wydaje mi się, że stawka powinna być 25-30 zł, ale takiej raczej nikt nie da w tamtym regionie. To doglądanie 10-latki też jest opieką nad dzieckiem. Ja, będąc nianią dla maluszka, na pewno nie pozwoliłabym dziesięcioletniemu dziecku, które byłoby jego bratem/siostrą, samemu podgrzewać sobie zupę lub gotować ziemniaki. Poza tym kontrolowanie nauki zdalnej też jest absorbujące. Podajcie po prostu jakieś propozycje. Pawle - tak, niektórym trzeba łopatologicznie wytłumaczyć, ale myślę, że to temat rzeka   

Obiady robię ja jak wracam - tzn odgrzewam i podaję córce. Syna karmi niania. Nie wiem jakie znasz 10-cio latki, ale moja kanapkę sobie zrobi, naleśnika weźmie, kabanosy, parówki, pokrojone warzywa, płatki z mlekiem... Wszystko ma przygotowane. Nauke zdalną - w sensie odrabianie lekcji ogarniam ja. Więc w trakcie lekcji online nikt jej nie nadzoruje bo nie ma takiej potrzeby. To tak uzupełniając temat 10 latki. Co do mojej stawki. Niestety ale wiele osób uważa że jak wychowały własne dziecko, studiowały kiedyś pedagogikę, opiekowały się 3 miesiące dzieckiem siostry 2x w miesiącu albo miały 5 młodszego rodzeństwa to mogą przyjść i popilnować czyjegoś dziecka. I uważam że dla takie osoby proponowana przeze mnie stawka na początek jest ok. Bo dlaczego ja na swoje stanowisko musiałam ciężko pracować (studia, kursy, darmowe praktyki, praca za grosze żeby zdobyć doświadczenie), a ktoś ma zarabiać tyle samo bez doświadczenia? Jeśli osoba okazałaby się faktycznie dobra opiekunką to byłabym w stanie dać więcej - i dlatego moje pytanie. Rozumiem że inne są stawki dla profesjonalnej niani - ale tez ile takich faktycznie jest??? Z odpowiednimi kursami i doświadczeniem? I jak się okazuje znalazłam bardzo fajną panią, za moja stawkę. Pani ma inne podstawowe źródło dochodu, ma doświadczenie w pracy z dziećmi (w przedszkolu) i nudzi jej się w domu.
13.01.2021 08:00
Moniko, cieszę się, że znalazłaś fajną nianię    dobrego dnia   
13.01.2021 10:06

Joanna C."Prosiłabym o wypowiedzi tylko osoby z okolicy. Inaczej wygląda ta stawka w warszawie, inaczej w Gdańsku a inaczej w Poznaniu. Zależy mi na poznaniu opinii osób które realnie znają tutejszy rynek. Pytam o małe miasteczko pod Lublinem." Ta Pani pyta o propozycję stawki OSOBY, KTÓRE są z jej okolicy. Odpuście to pouczanie kogoś, bo to nic nie wnosi. Chyba, że Wam poprawia samopoczucie...

Nikt nikomu nie ma prawa zabraniać się wypowiadać na tym forum (to nie facebook, ani twitter jeszcze). Samopoczucia sobie nie poprawiłam Joasiu. Zawsze będę bronić osoby słabsze, a takimi są osoby, które wykorzystuje się finansowo. Moniko, rozumiem, że sama zarabiasz niewiele, ale wiesz przecież jaka jest pensja minimalna w Polsce. Pensja poniżej (jeszcze raz to powtórzę i będę powtarzać jak mantrę) uwłacza ludzkiej godności. A Ty Joasiu ciesz się, że Monika znalazła osobę, którą wykorzystuje, ciesz
13.01.2021 16:35
Madziu, ależ ja nikomu nie bronie się wypowiadać. Natomiast strasznie denerwuje mnie uderzanie w taki wysoki ton. Jak stawka wg Ciebie byłaby ok? Po prostu napisz. Bez wyolbrzymiania, że jest to wykorzystywanie kogoś. Czasem ktoś po prostu szuka pracy jakiejkolwiek i jeśli moze dorobić 1.300 - i JEŚLI JEMU TO PASUJE - to nie powinno być porównywane z napluciem komuś w twarz. Tak uważam. Ja jestem osobą bardzo spokojną i raczej staram się widzieć w każdym dobro, daleka jestem od posądzania kogoś o to, że świadomie chce jakąś nianię oszukać. Wczoraj znalazłam ofertę z Krakowa, opieka nad dwójką dzieci za 10 zł (!) za godzinę. Po prostu życie. Czasem ktoś nie ma więcej, a nie daje rady ogarnąć wszystkiego, dlatego potrzebuje pomocy. Nie chcę stawać po żadnej stronie, bo przecież tu nie chodzi, by kogoś do czegoś przekonywać, uświadamiać. Miejmy więcej luzu w tym trudnym dla wszystkich czasie    Pozdrawiam.
13.01.2021 16:53
W Lublinie jest to między 13-15 zł za godzinę ( o więcej trudno). Dwa lata temu 13 zł ,teraz 15 ,to daje między 2300-2600 miesięcznie przy pełnym etacie. Nikt nikomu łaski nie robi. To jest fantastyczna i wdzięczna ale też bardzo ciężka i odpowiedzialna praca. Nie ma czegoś takiego jak opieka nad drugim dzieckiem przy okazji. To zwykłe naciąganie rzeczywistości. Starsze , samodzielne dziecko jak zachoruje potrzebuje pomocy i uwagi a Ty masz maluszka przy nodze. Jeżeli mnie nie stać na utrzymanie samochodu to go nie mam,tak samo jest z opieką nad dzieckiem. Jeżeli proponujesz niani 10 zł za godzinę lub mniej to lepiej zostań sam w domu z dzieckiem. Karolina P. edytowała ten post 14.01.2021 00:20
14.01.2021 00:17

Karolina P.W Lublinie jest to między 13-15 zł za godzinę ( o więcej trudno). Dwa lata temu 13 zł ,teraz 15 ,to daje między 2300-2600 miesięcznie przy pełnym etacie. Nikt nikomu łaski nie robi. To jest fantastyczna i wdzięczna ale też bardzo ciężka i odpowiedzialna praca. Nie ma czegoś takiego jak opieka nad drugim dzieckiem przy okazji. To zwykłe naciąganie rzeczywistości. Starsze , samodzielne dziecko jak zachoruje potrzebuje pomocy i uwagi a Ty masz maluszka przy nodze. Jeżeli mnie nie stać na utrzymanie samochodu to go nie mam,tak samo jest z opieką nad dzieckiem. Jeżeli proponujesz niani 10 zł za godzinę lub mniej to lepiej zostań sam w domu z dzieckiem.

Tyle, ze jak moje dzieci chorują (max 1 do roku zdarza się córce) to ja z nimi zostaję a nie niania, więc tez nie ma moim zdaniem problemu. Zresztą jak napisałam córka chodzi do świetlicy. Nie zostanę w domu z dzieckiem bo nie mam takiej możliwości. I ja rozumiem 2300-2600 dla wykwalifikowanej niani - z kursami, studiami i doświadczeniem zawodowym tak jak na zwyczajnym rynku pracy. Jeśli taka bym znalazła to bym negocjowała stawkę. Niestety na 15 pań z którymi rozmawiałam żadna nie miała choćby wykształcenia w tym kierunku (stawke podawałam PO rozmowie), 3 miały doświadczenie kilkuletnie. I tyle. Drażni mnie bardzo to że od osób pracujących w firmach wymaga się wykształcenia, doświadczenia - a nianią w zasadzie ludzie myślą że mogą być ot tak bo im się chce, z dużą pensją.
14.01.2021 07:56

Magdalena G.

Joanna C."Prosiłabym o wypowiedzi tylko osoby z okolicy. Inaczej wygląda ta stawka w warszawie, inaczej w Gdańsku a inaczej w Poznaniu. Zależy mi na poznaniu opinii osób które realnie znają tutejszy rynek. Pytam o małe miasteczko pod Lublinem." Ta Pani pyta o propozycję stawki OSOBY, KTÓRE są z jej okolicy. Odpuście to pouczanie kogoś, bo to nic nie wnosi. Chyba, że Wam poprawia samopoczucie...

Nikt nikomu nie ma prawa zabraniać się wypowiadać na tym forum (to nie facebook, ani twitter jeszcze). Samopoczucia sobie nie poprawiłam Joasiu. Zawsze będę bronić osoby słabsze, a takimi są osoby, które wykorzystuje się finansowo. Moniko, rozumiem, że sama zarabiasz niewiele, ale wiesz przecież jaka jest pensja minimalna w Polsce. Pensja poniżej (jeszcze raz to powtórzę i będę powtarzać jak mantrę) uwłacza ludzkiej godności. A Ty Joasiu ciesz się, że Monika znalazła osobę, którą wykorzystuje, ciesz

Prosiłam o wypowiedzi osoby z regionu, nie zabraniałam nikomu innemu. Ale tylko osoby tu mieszkające i pracujące znają tutejsze stawki i uwarunkowania. Ja zarabiam średnio jak na ten region, ani dużo ani jakoś szczególnie mało w mojej branży. Dlatego znajomość specyfiki redionu ma tu znaczenie.
14.01.2021 08:18
Moniko, Jestem nianią od wielu lat,wykształcenie mam w kierunku artystycznym ,ale nie jestem pedagogiem,i uwierz mi studia i kursy to nie jest wszystko. Empatia,cierpliwość,kreatywność oraz odpowiedzialność to są cechy( według mnie oczywiście ) potrzebne aby być dobrą nianią. Rozumiem,że jesteś rozczarowana kandydatkami. Sama szukałam kiedyś opieki nad seniorem,i była to bardzo długa i ciężka droga. Jednak uważam,że szukając miłej ,sympatycznej i życzliwej osoby oferując jej za pełen etat 1300 zł zwyczajnie "przeginasz". Chyba,że to pół etat? Powtarzam,pracuję w Lublinie stawka między 13-15 jest zupełnie normalna. Moja koleżanka jest nianią uroczej 3latki. Jej starszy brat z powodu pandemi uczył się w domu,mama dziewczynki automatycznie podniosła stawkę niani ,niewiele z racji braku dodatkowych funduszy,ale tak żeby obie strony czuły się dobrze, godnie . Wszystko jest kwestią dogadania (czasy są teraz trudne ),ale 8 zł za godzinę zarabiałam 5 lat temu. Powiem jeszcze, że koleżanka o której mowie pracuje od roku jako oiekunka, wcześniej miała zupełnie inne zajęcie. Ma świetne podejście do dzieci i to wystarczyło aby ktoś jej zaufał i godziwie płacił. Karola Karolina P. edytowała ten post 18.01.2021 22:23
18.01.2021 14:12
« Powrót do listy tematów