Czy poszukiwanie Niani w Internecie jest bezpieczne?

Oceń artykuł: +-
Ocena: Znakomite (21 głosy)
Drukuj

Rodzice stający przed zadaniem znalezienia niani dla swojego dziecka coraz częściej decydują się na wykorzystywanie w tym celu Internetu.

Poszukiwanie opiekunki w Internecie ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim liczy się szybkość i wygoda. W Internecie znajduje się bardzo wiele mniejszych i większych stron z aktualnymi ogłoszeniami opiekunek. Jeżeli nie znamy dokładnego adresu strony najłatwiej jest wpisać w Google słowa 'niania' lub 'opiekunka'. W wynikach wyszukiwania otrzymamy adresy stron z ogłoszeniami niań. W ten sposób za pośrednictwem Internetu w ciągu kilku minut możemy znaleźć oferty opiekunek w naszym miejscu zamieszkania.

Dodatkowym atutem poszukiwania w Internecie jest fakt, że jest to darmowe lub związane z niewielką opłatą. Z pewnością pod względem ceny jest to metoda poszukiwania dużo atrakcyjniejsza niż korzystanie z usług agencji opiekunek, które zazwyczaj za znalezienie niani pobierają opłatę około 1000 zł.

Internet jest jednak medium otwartym co powoduje, że niemal każdy może się zarejestrować i stworzyć swoje ogłoszenie jako opiekunka. Z tego powodu wielu rodziców zadaje sobie pytanie czy ogłoszenia niań w Internecie są prawdziwe i wiarygodne. Dziecko jest dla nich najważniejsze i chcą mieć pewność, że osoba, która będzie się nim opiekować będzie miała odpowiednie kwalifikacje, będzie uczciwa i wiarygodna.

Oto kilka porad w jaki sposób szybko, tanio i bezpiecznie znaleźć w Internecie odpowiednią opiekunkę dla swojego dziecka:

 1. Szukaj we właściwych miejscach

  Strony z ogłoszeniami niań dzielą się na duże portale ogłoszeniowe oraz specjalistyczne serwisy poświęcone tylko opiece nad dzieckiem.

  Na tych pierwszych stronach ogłoszenia niań sąsiadują z ogłoszeniami malarzy, sprzątaczek i innych. Ogłoszenie niani to zazwyczaj niestety tylko dwa zdania i numer telefonu. W ten sposób można stracić dużo czasu aby zadzwonić do wszystkich kandydatek i wybrać właściwą. Dużo lepiej szukać jest niań na specjalistycznych stronach gdzie zazwyczaj umieściły one swoje zdjęcie, obszerniejszy opis, informacje o doświadczeniu i kwalifikacjach.

 2. Aktualność ogłoszeń

  Kiedy już trafisz na odpowiedni portal poświęcony opiece nad dziećmi wyszukaj opiekunki w Twoim miejscu zamieszkania. Pierwsze na co powinnaś zwrócić uwagę jest to czy ogłoszenia są aktualne. Zazwyczaj przy ogłoszeniu będzie informacja kiedy zostało one dodane lub ostatnio zaktualizowane. Jeżeli widzisz, że jest dużo ogłoszeń z dzisiaj lub ostatnich 3 dni to znaczy że dobrze trafiłaś.

 3. Pełne informacje i zdjęcie.

  Przeglądając profile niań zwróć uwagę czy mają zdjęcie, obszerne opisy, informacje o doświadczeniu, kwalifikacjach i wykształceniu. Jeżeli kandydatki mają dobrze wypełnione profile oznacza to, że zależy im na znalezieniu pracy i podchodzą do swojego zawodu poważnie. Świadczy to także o portalu, który dba o to aby profile były dobrze wypełnione. Dzięki dobrze wypełnionym ogłoszeniom szybciej znajdziesz odpowiednią nianię i zoszczędzisz czas i pieniądze na telefony.

 4. Referencje

  Bardzo ważnym elementem przy ocenie kwalifikacji niani są referencje. Opinie rodziców, którzy już kiedyś zatrudniali daną opiekunkę są bardzo cennym źródłem informacji. Zwróć uwagę czy nianie w swoich ogłoszeniach informują, że posiadają referencje. Niektóre z portali wprowadziły także mechanizm zamieszczania referencji bezpośrednio w profilu opiekunki przez jej byłych pracodawców. Dzięki temu możemy przeczytać referencje bezpośrednio w ogłoszeniu niani.

 5. Wiarygodne i sprawdzone informacje

  Koniecznie zwróć uwagę czy na stronie portalu lub w profilach opiekunek znajduje się informacja, że dane zamieszczane przez opiekunki i referencje są sprawdzane. Niektóre z portali przeglądają regularnie ogłoszenia niań sprawdzając czy podawane informacje są wiarygodne. Bardzo ważną informacją jest czy pracownicy portalu sprawdzają także referencje opiekunek dzwoniąc do byłych pracodawców.

  Ostatnio jeden z portali wprowadził także mechanizm potwierdzający tożsamość opiekunki. Nianie zamieszczające ogłoszenie są proszone o wysłanie kopii swojego dowodu osobistego. Dzięki temu nie tylko potwierdzają swoją tożsamość ale też stają się bardziej wiarygodne.

 6. Podsumowując należy stwierdzić, że Internet jest bardzo dobrym miejscem do tego, aby poszukiwać niani dla swojego dziecka. Należy jednak wiedzieć gdzie i jak szukać opiekunki oraz na jakie elementy należy szczególnie zwrócić uwagę. Dzięki Internetowi mamy dostęp do bardzo wielu aktualnych ogłoszeń i osobiście kontrolujemy cały proces wyboru opiekunki.

  Oceń artykuł: +-
  Ocena: Znakomite (21 głosy)
  Drukuj

  Najnowsze komentarze

  Podyskutuj na forum »

  Elzbieta P.
  16.07.2012 12:02

  Masz racje. O istocie znakow inerpunkcyjnych nauczla nas polonistka w starszych klasach podstawowki na przykladzie slynnego cytatu z Shakespeare'a: Byc albo nie byc? 

  "Byc? Albo nie? Byc!"

  "Byc! Albo nie byc?"

  "Byc! Albo nie byc! "  

  Itd , itp.

  Staram sie o tym pmietac ale coz,czlowiek jest niedoskonalyLaughing      


  Alula Z.
  13.07.2012 08:16

  Niektórzy ludzie nie zdają sobie zupełnie sprawy z tego, że brak znaków interpunkcyjnych zmienia sens napisanego tekstu...


  Anna S.
  12.07.2012 23:24

  Violetta F.

  Witam ja uważam że sa niebezpieczne napisałam tutaj co mnie spotkało ale usunięto mój temat nie wiem dlaczego,jestem oburzona tym ponieważ mogło to spotkac więcej pań ale były cichoa ja nie więc usunięto moją przestrogę.
   

  Może to przez brak znaków interpunkcyjnych? 


  Violetta F.
  11.07.2012 13:45

  Witam ja uważam że sa niebezpieczne napisałam tutaj co mnie spotkało ale usunięto mój temat nie wiem dlaczego,jestem oburzona tym ponieważ mogło to spotkac więcej pań ale były cichoa ja nie więc usunięto moją przestrogę.
   


  Barbara K.
  26.09.2011 11:39

  Jestem nianią juz 8 lat ("doprowadziłam" do przedszkola 3 maluszków. Obecnie poszukuję nowej pracy. Po raz pierwsz robie to za pomocą portalu Niania. Wcześniej sama "wieszałam" ogłoszenia lub zgłaszałam się na ogłaszane oferty. Jeden raz skorzystałam z oferty Biura Opiekunek(gdzie nadal jestem zarejestrowana). Zgadzam się, że zarówno dla niani, jak i dla rodziców poszukiwanie opiekunki przez internet może okazać się albo doskonałym sposobem na odnalezienie tej jednej jedynej "prawie" babci, albo bardzo stresującym przeżyciem.Zawsze powinna odbyć się jeszcze rozmowa z kandydatką na opiekunkę, gdyż często już sam wygląd czy rozmowa pozwalają na ewentualne okreslenie charakteru danej osoby - zarówno niani jak i rodziców. Często prowadziłam rozmowy z ewentualnymi pracodawcami i - choć z niechęcia, ale przyznaję, że kilka razy sama zrezygnowałamz podjęcia pracy (mimo serdecznego żalu dziecka, któremu miałam babciować) z uwagi na nowobogackie maniery, wymagania niewspółmierne do ewentualnego wynagrodzenia (np. opieka nad dzieckiem z równoczesnym pełnieniem obowiązków pełnoetetowej pomocy domowej za jedyne 700 zł miesięcznie, przy niemal 24 godzninnej pracy, rozkazującyhc od pierwszego spotkania tonach Mamy i nieustannego strofowania Maluszka).

  Jeszcze nie zdarzyło mi się, aby to rodzice zrezygnowali "ze" mnie, gdyż uwielbiam dzieci i zwierzęta .Nawet gdy byłam dziewczynką na wielu zdjęciach jestem z dzieciaczkami na ręku lub ze zwierzątkami. Wizyta w domu niani nie jest najlepszym pomysłem chociaz sama nie "wzdrygałabym się " przed takim spotkaniem.