Kącik zabaw - Zabawy na deszczowe dni

Oceń artykuł: +-
Ocena: Bardzo dobre (8 głosy)
Drukuj
Kącik zabaw - Zabawy na deszczowe dni

Ostatnio zmieniła się pogoda. Aura na zewnątrz przeszła od pięknego, gorącego lata do deszczowej i zimnej jesieni. Na dworze jest szaro i deszczowo. Dzieci mogą się nudzić. Jak zorganizować im czas w deszczowe dni? Poniżej podajemy kilka przykładów zabaw, które możecie wykorzystać w takim okresie.

Zabawy plastyczne

Parasol

Dzieci zazwyczaj lubią bawić się farbami. Jeżeli macie stary parasol, możecie go pomalować kolorowymi farbami w jakieś fantazyjne wzory. Jeżeli masz farby, którymi można malować rękami, dzieci mogą zanurzać dłonie w różne farby i odbijać je na parasolu. W taki sposób powstanie ciekawy kolorowy parasol, który poprawi humor maluchom.

Wycinanki

Ze starszymi dziećmi możecie również bawić się wycinankami. Potrzebne wam będą tylko nożyczki (oczywiście przeznaczone specjalne dla dzieci) i dużo różnokolorowego papieru.

Wytłaczane obrazki

Przygotuj kilka par butów o chropowatej podeszwie. Wyczyść je, jeżeli są brudne. Zaproponuj dziecku, aby ułożyło kartkę papieru na podeszwie buta i zamalowało ją kredką świecową. Powstaną różnorodne wzory. Możecie je wycinać i układać różne obrazki.

Zabawa plasteliną

Dzieci najczęściej bardzo lubią lepienie plasteliny, gliny lub masy solnej. Możecie wymyślić jakiś temat przewodni np. owoce, warzywa. Jeżeli wykorzystujecie do zabawy masę solną, to po wyschnięciu figurek możecie je dodatkowo pomalować na dowolny kolor.

Zabawy z balonem - kolorowa buźka

Daj dziecku nie nadmuchany balon i kolorowe mazaki. Dziecko według własnego uznania może namalować na balonie kolorową buźkę lub cokolwiek innego. Później powoli nadmuchaj balon i pozwól maluchowi obserwować jak stopniowo zmienia się jego rysunek.

Zabawy ruchowe

Tor przeszkód

Z rzeczy dostępnych w domu zrób malcowi tor przeszkód. Możesz wykorzystać krzesła, poduszki, zabawki. Trasę skonstruuj w taki sposób, aby dziecko musiało przeciskać się, pełzać, przeskakiwać itd. Pamiętaj jednak o zachowaniu bezpieczeństwa.

Naśladowanie zwierząt

Udajecie, że jesteście różnymi zwierzętami i pokazujecie w jaki sposób się zachowują: jakie wydają odgłosy, jak się poruszają. Jest to świetna okazja do gimnastyki. Jeżeli np. udajecie, że jesteście kotami wtedy wyginacie kręgosłup w tak zwany koci grzbiet.

Jeżeli znacie inne ciekawe gry na pochmurne dni - piszcie. Miłej zabawy!

Oceń artykuł: +-
Ocena: Bardzo dobre (8 głosy)
Drukuj