jak znalezc odpowiednia nianie?

Forum » Mamy zatrudniające nianie - rady i doświadczenia
Absolutnie.. w grę wchodzi tylko opieka i zapewnienie bezpieczeństwa. Tak ja widzę odpowiednią opiekunkę. Cudze dzieci się co najwyżej lubi i odpowiedzialnie sprawuje nad nimi opiekę. Z tym kochaniem to przesada i problemy z emocjami u niani. Odpowiednia .. to również taka osoba , która traktuje swoją pracę z powagą i uczciwie oraz ma do niej odpowiedni dystans .
29.12.2016 09:32
Monika pewnie już tu nie zagląda, ale poruszyła pewną ważną kwestię, a mianowicie ….”dogadanie się”, „komunikacja”....cytuję: „Moja pracowala "od do", jesli o cos nie poprosilam nigdy nie zaproponowala”, ... „nie liczcie ze sie wzruszy i pomoze”. ….Po przykrych doświadczeniach zawsze na rozmowie wstępnej proszę o jasne komunikaty. Jedna rodzinka będzie zadowolona z nadgorliwości inna zwróci uwagę, że przekraczamy umówione granice.....i bądź tu mądry...i pisz wiersze   Nie wychodzę przed szereg, trzymam się ściśle zapisów umowy, ale zawsze zaznaczam, że wzajemne komunikowanie się jest podstawą dobrej atmosfery i pozytywnej aury w pracy z dzieckiem.... i tak na marginesie, nie musimy od razu kochać naszych podopiecznych wystarczy, że mamy odrobinę empatii i wiemy o co chodzi w tak bliskim kontakcie z małymi dziećmi.
29.12.2016 11:21
Czytając forum, można się nieco pogubić w temacie'odpowiednia niania'... i czy w ogóle niania ? Powiem szczerze , że dopiero na tym forum dowiedziałam się .,że niania to też regularna pomoc domowa. Wobec powyższego odpowiednia dla każdego co innego znaczy. Dla mnie rola niani w rodzinie jest jasna i nie potrzebuję dodatkowego dogadania się czy jasnej komunikacji - jakiej?? Profesjonalizm sam się obroni bez dodatkowych komunikatów. ..
03.01.2017 13:33
« Powrót do listy tematów