Dzięki za rady   Miejmy nadzieję, że to był jednorazowy foch   
Zdziwiłam się dziś, bo do tej pory problemów z nim nie było, nawet lekarstwa łyka bez mrugnięcia okiem. 

31.07.2012 20:59

Sabinko a może spróbuj by sam to robił  (z niewielką Twoją pomocą), takie maluchy lubią być samodzielne - pokaż mu tylko jak

31.07.2012 21:47

Maria

Sabinko a może spróbuj by sam to robił  (z niewielką Twoją pomocą), takie maluchy lubią być samodzielne - pokaż mu tylko jak

Tego próbowała już jego babcia i też nie chciał. Próbowałam go nakłonić, żeby wydmuchał nos, ale potrafi tylko wciągać.

01.08.2012 18:12

Kontynuując ciekawe rady:

Ciastolinę można reaktywować dodając do niej odrobinę wody.

09.08.2012 00:31

Karina B.

Kontynuując ciekawe rady:

Ciastolinę można reaktywować dodając do niej odrobinę wody.

Ale po chwili stwardniej jeszcze bardziej.

09.08.2012 00:49

Widać używam innej ciastoliny niż ty.

09.08.2012 00:53

Czkawka - to nie zawsze objaw "zziębnięcia", w przypadku małych niemowląt najczęściej jest efektem cofnięcia się treści żołądkowej. Są dzieci, które bardzo często mają czkawkę (mój synek nawet w brzuchu często ją miał) i ona im w niczym nie przeszkadza. Najprostrza rada: PRZECZEKAĆ    starszemu można podać coś kwaśnego, np. odrobinę soku z cytryny. 
 
Na ząbkowanie polecam bobodent, camillię

Żeby nie było śladu po marchewce na białych ubrankach - przeprać i wysuszyć na pełnym słońcu (słońce utleni plamę)

Na duże uderzenie (żeby zminimalizować guza) polecam odrobinę mydełka (papka z mydła) lub białko z jajka - choć mydełko lepsze. 

16.03.2013 22:02

Beata P.

Małgorzata R.

Beata P.

Rada dla niań dzieci z zapraciami - unikajcie czegokolwiek z bananami, również marchewki, czekolady i jej prztworów. Maluchowi dobrze zrobią jabłka, rodzynki, wiórki kokosowe, suszone figi, kompot ze śliwek . Ja często robiłam  kompot a później wyjmowałam z niego śliweczki i miksowałam z jabłkami... Bardzo dobrze wtedy także zrobić nieco cieplejszą kompiel, i zadbać o to by malec się nie napinał a miał zgięte nóżki. Maluch wtedy raczej nie przejawia apetytu, ale dobrze dać mu deserek z owoców właśnie z dużą ilością błonnika. Nie polecam leków z błonnikiem bo zazwyczaj nie działaja.

Ja radzę więcej warzyw i owoców i wtedy zaparć nie będzie.

Nie wszystkich ;], niektóre powodują zaparcia - wiem bo moja maleńka miewała częste ...

na zaparcia dla maluchow najlepsza jest owsianka   

29.06.2013 12:54

Ania KuźniarRady dla opiekunów zakatarzonych bobasków: Przed każdą drzemką, przed wieczornym usypianiem dobrze byłoby wpuścić do zakatarzonego noska Dzidziusia kilka kropel soli fizjologicznej albo roztworu wody morskiej w sprayu (wszystko do kupienia w aptece). Oczyszczamy nosek specjalnym aspiratorem. Pod nogi łóżeczka można podłożyć kilka książek tak, żeby głowa dziecka znajdowała się wyżej niż reszta ciałka (ułatwi to dziecku oddychanie).

Roztwór izotoniczny.

Bo wlewanie zwykłej soli fizjologicznej powoduje, że katar nie tylko łatwiej wypływa na zewnątrz, ale też spływa do uszu.

05.03.2014 13:55
« Powrót do listy tematów