dziecko 16 ms.

Forum » Zabawy i gry dla dzieci

Niedługo zaczynam zajmować się 16 miesięcznym chłopcem    mam spore doświadczenie w opiece nad dziećmi, ale może ktoś ma jakieś fajne sposoby na spędzanie czasu z takim maluszkiem? Chętnie podchwycę ciekawe pomysły    

17.02.2014 11:43
Witaj. Z mojego doświadczenia z dzieciaczkami , każdy Maluszek jest indywidualny ;-) jeden jest bardziej otwarty na nowe zabawy inny woli znane swoje ulubione a jeszcze inny woli przytulanki i czytanie bajeczek czy układanie puzzli . Myślę że jak trochę sie ze sobą oswoicie to sama zauważysz co tak naprawdę sprawia mu przyjemność i jak możesz go dalej rozwijać intelektualnie poprzez wspólne zabawy. Pozdrawiam i powodzenia życzę.
17.02.2014 13:55

Hej,
dzieci w tym wieku wciąż poznają świat, są wszystkiego ciekawe. Można pokazywać im książeczki ze zwierzatkami, uczyć ich, jak nazywa się zwierzątko i jakie wydaje dźwięki. Albo książeczki z samochodami, jeśli to chłopiec. Mój podopieczny lubił poznawać dźwięki np. uderzaliśmy łyżeczką w jakiś garnuszek, stolik, cymbałki. Bawiliśmy się klockami i przede wszystkim mnóstwo wygłupów, które mały uwielbia. 
Idzie wiosna, więc zabawy można przenieś na świeże powietrze, pełno tam nowych rzeczy do poznawania, prawdziwe ptaszki, wiewiórki, nowe koleżanki lub koledzy, chustawki. Można karmić ptaszki lub kaczuszki. Zresztą dzieci same lgną i pokazują co lubią   
Powodzenia    

17.02.2014 18:35

 

Farby do malowania palcami, kredki, kreda do malowania na asfalcie, kałuża w czasie deszczu lub po, turlanie się w śniegu ...jak jestWink.

18.02.2014 19:08

witam
Polecam artykuł ze Skarbu http://www.rossnet.pl/Artykul/Zabawy-na-deszczowe-dni,199137#. Jest tam kilka pomysłów na ciekawe zabawy z dzieckiem, które czasami wykorzystuje w pracy. Wprawdze opiekuje się 3 latkiem ale mysle, że po lekkim zmodyfikowaniu nadają sie też do zabawy z młodszym dzieckiem. 
Ulubioną zabawą jest " Pływające kasztany"
Do naczynia z wodą wrzucamy jakieś kolorowe kulki, kasztany, orzechy. Następnie dziecko za pomocą sitka do parzenia herbaty lub małego siteczka wyławia je. 
Inną częstą zabawą jest burzenie wieży z klocków. Ja ustawiam klocki drewniane w pionową wieże a malch rozbija ją. Następnie on ustawia wieze a ja przewracam.  

Natalia D. edytowała ten post 23.06.2014 18:47
23.06.2014 18:45
« Powrót do listy tematów