5 miesięczny maluszek...

Forum » Zabawy i gry dla dzieci
Jak spędzać czas (ok 8 godz.dziennie) z 5-cio mięsięcznym maluszkiem,oprócz spacerów?
20.09.2006 22:49
Można usiąść koło dziecka które w 5 miesiącu to jeszcze lezy,poczytać książeczki,włączyć muzyczkę,"pomachać grzechotkami".Pokazywać nowe rzeczy,nowe zabawki,dużo mówić do dziecka.Dzieci zazwyczaj lubią tak zwane "samolociki" robione na naszych rękach,przeglądanie sie w lustrze itp itd.Oczywiście oprócz tego jest karmienie dziecka,pielęgnacja,drzemki i spacerki.
20.09.2006 23:08
Hitem jest machanie pieluszką lubkolorową hustą nad główką leżącego dziecka. Można też tarzać się z takim maluszkiem - ostrożnie, ale można kulać go sobie po nogach co jest podawane jako element gimnastyki z dzieckiem. Dziecko siedzące - posadź na kolanach i mów: równa droga, równa droga delikatnie ruszając nogami (dziecko trzymamy za rączki siedzi przodem do nas). Potem trochę mocniej tupiemy móiąc, piach, piach, piach, piach, później wertepy a co za tym idzie całkiem mocno potzrąsamy nogami na końcu serwujemy RÓW i dziecko "wpada" w dziurę między nasze nogi. Zabawę polecam dla starszych dzieci również, mój 3,5 letni syn ją uwielbia, 15o m-czna córa też :-) A zabawę wymyślił mój sąsiad swojej 10o letniej córci Adzie. Dzięki Tomasz!!!
06.10.2006 06:03
Proponowałabym następujące zabawy:

Latająca gwiazdka która spada na nosek malucha i go łaskocze, albo na policzek, albo na czółko.
Kręcisz palcem różne figury i mówisz leci gwiazdka leci... jest na nosku, jest już na policzku... itp.

Głaskanie dziecka bo buzi mówimy:
Tu jest czoło, tu policzek a tu nosek   
Tu jest ucho a tu drugie a tu broda..   

Zabawa w masaż:
Mówisz pokazując:
kręcisz otwartą dłonią koła na pleckach dziecka /świeci sobie słonko
dwoma paluszkami delikatnie stukasz w plecki/ idą konie po betonie
delikatnie i szybko przebierasz palcami/ idą panie na szpileczkasz
robisz zawijas wzdłóż kręgosłupa paluszkiem/płynie sobie krręęęęęęęęęęęęęęęrta rzeczka
udajesz palcami padający kapuśniaczek /pada sobie drobny deszczyk
łaskoczesz dziecko za uchem /czujeszc dreszczyk?

Śpiewanie piosenek i bardzo dużo "poważnych" rozmów z maluchem : "Dobrze Jasiu idziemy z niania do pokoju po pieluszkę. Położymy Jasia na łóżeczku...itd.."czyli opowiadasz wszystko co robisz, pokazujesz mu też każdą rzecz o której mówisz.

Mozesz prowadzić dyskusje z malucha brzuszkiem    robisz brrrrrrr i całujesz w brzuszek albo gagagaga i całujesz w policzek  
Maluch śmieje się niania też    to nawiązuje więzi między nianią a dzieckiem i maluszka rozwija bo ciągle niania pokazuje mu ciekawy świat.
03.11.2006 00:05
Może to dziwnie zabrzmi, ale ja ze swoim synkiem słucham muzyki, bo on bardzo lubi to robić. Nie wiem jak on to robi, ale ma swoje dwie ulubione piosenki.
08.09.2016 14:22
Myślę, że zabawy zaproponowane przez Monikę i Dorotę są w porządku. Sama w podobny sposób bawię ze swoim 9 miesięcznym dzieckiem. Pozdrawiam.
26.09.2016 09:11
« Powrót do listy tematów