Jestem ojcem 3,5 letniego Bartka. Mam spory problem. Dwa lata temu miał spore problemy z oddawaniem stolca co po kilku dniach przerwy mocno go czasami bolało. problem z czasem minął ale chyba zapamietał jak go to bolało i od tej pory wstrzymuje wydalanie stolca co powoduje u niego duża nerwowość. staje sie wtedy nieznośny. Jesli pozwalam mu robić w "majtki" po jakimś czasie robi kupkę regularnie ale jak wraca spowrotem na nocnik zaczyna wstrzymywać wydalanie stolca... jest z tym coraz gorzej i coraz bardziej nerwowo.potrafi brudzic majtki kilka razy dziennie. Prosze o pomoc. Dostaje relax i czopki co jakis czas
04.04.2007 16:16
A moze sprobowac z wkladka na ubikacje?
Moze pomoze. Z drugiej strony wiele dzieci ma w tym wieku problemy z robiniem kupki. W extremalnym przypadko radzilabym jednak porodzic sie lekarza. Moze ma jaies zatwardzenia, lub jelitko za cienkie, sa rozne schorzenia, dlatego nalezy wykluczyc kazda mozliwosc.
04.04.2007 16:54
Nie nalezy tego bagatelizowac, Gittl ma racje.Jeżeli wykluczy lekarz pewne schorzenia należy w sposob lagodny ale konsekwentny sadzac dziecko na nocniku lub z wkladka na muszli i pamietac o jadłospisie dziecka wykluczyc na jakiś czas slodycze i pokarmy wzdymajace.Wszelkie slodkości zastąpic owocami.
04.04.2007 17:55
Spotkałam się z super skłądanąnakłądką na toaletę - po nałożeniu jest stopień, żeby dziecko spokojnie weszło a nie wdrapywało się na miskę, a reszta wygląda jak fotelik. Myslę, że warto zainwestować. Nie pamiętam niestety nazwy firmy, ale poszukaj na allegro nakładek, może będzie...?
I poczytaj uwagi dotyczące strachu przed oddawaniem stolca u innych dzieci, postów było sporo, może ci się coś przyda.
10.04.2007 19:23
Sa to zaparcia nawykowe.Bardzo ważnym etapem w zyciu dzieck jest "nocnikowanie"
Nalezy niezwykle umiejetnie przeprowadzic ten proces.


pozdrawiam
10.04.2007 19:31
« Powrót do listy tematów