kurs dla opiekunek w ZG - ponownie:)

Forum » Od czego zależą poszukiwania

Uparłam się?? Od dwóch staram się o szkolenie nie dość, że ciężko cokolwiek załatwić bo Zielona to dziura zabita dechami i ciemnogrodzie a jak już coś sie uda to życzą sobie takich kwot, że mi się odechciewa. Nadażyła się więc okazja na szkolenie refundowane to dlaczego miałabym nie skorzystać? szczególnie, że współpracują z UP Wszystko miałam dogadane z CDP, Pani również konsultowała się z dyrektorem UP. Formalności minimum, wszystko było bardzo dobrze zorganizowane.

Niestety nie wiem Pani Elżbieto co ma OPS do mojego szkolenia. Czy chodzi Pani o te kursy, które organizują?? Nie wiem czy mi się należą takie szkolenia.

 

16.05.2011 18:26

Nie wnikam do czego jest Ci potrzebny papierek, domyślam się, że do usankcjonowania Twoich kwalifikacji w charakterze niani, a OPS mają to do rzeczy, ze dysponują funduszami na szkolenia. I tyle.Jeśli moje rady uważasz za nieprzydatne , to radż sobie sama, w czym również szczerze Ci życzę powodzenia.

16.05.2011 18:41

Elzbieta Olga P.

Nie wnikam do czego jest Ci potrzebny papierek, domyślam się, że do usankcjonowania Twoich kwalifikacji w charakterze niani, a OPS mają to do rzeczy, ze dysponują funduszami na szkolenia. I tyle.Jeśli moje rady uważasz za nieprzydatne , to radż sobie sama, w czym również szczerze Ci życzę powodzenia.

Nie rozumiem skąd te nerwy. Dziękuję za te informacje na pewno spróbuje i w tym kierunku w takim razie chociaz w tym kraju nie ma lekko i to, że coś mi się nie udało nie znaczy, że z góry było skazane na klęskę. Poza tym jeszcze nic nie jest przesądzone i dalej będę walczyć o jakiś grosz z UP, nie wywiną się tak łatwo.

Rozumiem, że jako osoba bezrobotna mogę przjeść się do OPS i wypytać się o szkolenia dla mnie tak?

Papierek niestety jest mi potrzebny 6 letnie doświadczenie to nie wszystko. Sama dokształcam się bo chcę czytając m.in. książki z psychologii dziecięcej ale moja wiedza nie jest niczym udokumentowana więc co z tego, że mam coś w głowie liczy się papier a w przyszłości chciałabym pracowac w przedszkolu.

 

16.05.2011 20:45

Ado - w mojej wypowiedzi nie ma żadnych nerwów. Szczerze Ci chciałam doradzić i nie wiem dlaczego tak odebrałaś moją wypowiedż.Staram się zawsze swoje stanowisko przedstawić "w krótkich żołnierskich słowach" i na ogół nie prowadzi to do nieporozumień.

16.05.2011 21:04

I jeszcze jedna ważna sprawa,z którą musisz się liczyć.Po żadnym kursie nie możesz być wychowawczynią w przeszkolu- jedynie wyższe wykształcenie kierunkowe otwiera takie możliwości.po takim kursie można pracować jako pomoc w przedszkolu lub żłobku (tu z kolei potrzebne jest wykształcenie pielęgniarskie lub spec. opiekunki dziecięcej.)Jeśli w ciągu 12 miesięcy pracowałaś jako "legalna " niania - to zgodnie z Ustawą Żłobkową nie musisz przechodzić żadnego szkolenia i masz prawo pracować jako niania czy dzienny opiekun.

 

16.05.2011 21:16

Wiem, że pracując jako wychowawca w przedszkolu trzeba być po studiach ja chce pracować jako pomoc. Jako legalna opiekunka pracowałam przez 8 m-cy w żłobku więc rozumiem, że się nie kwalifikuję a swoją drogą nie słyszałam o takim czymś zresztą niewiele wiem o Ustawie Żłobkowej   Tak czy inaczej wolę miec potwierdzone kwalifikacje dlatego tak staram się o to szkolenie.

16.05.2011 21:27

To sobie wgoogluj Ustawa żłobkowa (paragr. chyba 6 dotyczy niań i opiekunów dziennych) podpisana w lutym wchodz w życie od pażdziernika 2011.Obowiązek realizacji i finansowania spoczywa właśnie na gminach, dlatego kierowałam Cię do OPS, bo są one w gestii Urzędów Gmin i z całą pewnością mają na to fundusze.

16.05.2011 21:37

Mam ważną wiadomość. Jest możliwość kursu dla tych samych osób, które wczesniej wyraziły chęć wzięcia udziału w szkoleniu tym razem będzie on w 100% refundowany ponieważ będzie w formie skróconej.

Odpowiedź z CDP:

"Szkolenie w formie skróconej zawierałoby taki sam program, tylko mniej

 

rozszerzony. Zamiast 100 godzin 56 - 7 dni szkolenia.

 

Jednak musiałaby to być grupa, może te same Panie, które chciały

 

skorzystać z poprzedniej wersji szkolenia zechcą uczestniczyć w skróconym.

 

56 - to i tak sporo czasu. Takie szkolenie także będzie upoważniało do

 

podejmowania pracy w zawodzie opiekunki."

Napiszcie co o tym sadzicie. Mi w każdym razie nadal zależy na tym kursie. Pozdrawiam Ada R

 

 

17.05.2011 17:23

Oj,Ada z tego co pamietam to juz chyba ponad roku usilujesz "stworzyc" ten kurs.Dziewczyno,sorry,zacznij studia i pomysl o sobie.

17.05.2011 18:59

nel nel

Oj,Ada z tego co pamietam to juz chyba ponad roku usilujesz "stworzyc" ten kurs.Dziewczyno,sorry,zacznij studia i pomysl o sobie.

No i co z tego, że już rok? Jakie studia o czym Ty piszesz? na studia trzeba miec czas albo pieniądze więc radzę sobie w inny sposób. Moze daruj sobie te swoje nic nie wnoszące komentarze.

17.05.2011 19:51

Wysyłam do wszystkich ponownie ofertę, jest tak skrócona aby należała się nam 100% refundacja. Proszę zerknąć na e-mail. Szkolenie rozpoczyna się 13.06.2011 oczywiście jeśli zgłosi się min 6 osób. Pozdrawiam Ada R  

18.05.2011 09:50

Czy dostałyście już może decyzję o dofinansowaniu z UP?? Ja dziś otrzymałam pismo o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku jednak 200zł musze sama dołożyć ale to nie tak żle i o ile bedzie wiecej chetnych na ten kurs w ZG. Dajcie znać jak rozpatrzyli Wasz wniosek. Pozdrawiam Ada R

31.05.2011 13:12
« Powrót do listy tematów