Jak wybrać odpowiednią kandydatkę

Forum » Od czego zależą poszukiwania
Poszukiwanie niani przez internet jest dla nas bardzo trudne. Niestety nie mamy niani z polecenia i mamy problem z wyborem odpowiedniej kandydatki. Po przeczytaniu kilkunastu tematów mamy mieszane uczucia co do niektórych Pań. Przeraża nas jako rodziców fakt, że niektóre Panie mają duży problem z komunikatywnością i swoje uwagi co do pensji czy wymogów pracodawcy poruszają tylko na forum, a nie umieją zdobyć się na szczerą rozmowę z rodzicami. Nie chcemy by nasza potencjalna niania przelewała swoje żale tutaj nie umiejąc zasygnalizować nam swoich oczekiwań i w przypadku nie spełnienia ich po prostu zakończyć współpracę.
20.04.2017 16:38

Ma Pani  rację,część  niań  faktycznie wylewa swoje żale tu na forum. Ale  nie  mamy pewności  czy tylk tu. Czasami, jest taka sytuacja, że  rodzice   sami  nie pozwalają  dojśc  do słowa niani bo  oddają dziecko w  drzwiach  niani i ta samą drogąodbierają dziecko. Raz raz   i już . Właśnie  taki  przypadek   spotkałam  ostatnio. Zdziwiło mnie to, no  ale   nie  zdąrzyłam Pani  zapytać  dlaczego tak jest? Czy rodzice   nie potrzebują  relacji  z dnia z nianią, co dziecko  zrobiło  , jak się czuło? Ja w swojej  pracy zawsze  informuję rodziców ,co się fajnego   działo  u ich pociechy, czego się dzicko nauczyło , czego  sie bało itd. Jesli  dziecko  zaczyna  chorowac  mama  ma zawsze  sygnał. Ogólnie   wychodze z założenia ,że rodzic oddając  dziecko  pod opiekę  jakby nie było obcej osoby  powienien  czuć sie w pracy  komfortowo. I ja  mam taką umowę,ze daję  znać  jakby działo  sie coś złego: gorączki, biegunki, wpadki itd. Natomiast relacja z zwyczajnego  dnia   to  jest po poworcie  mamy/taty  z pracy plus  zdjęcia, które rodzice dostaja co jakiś czas. Czy  zdjęcia   sa konieczne?  nie  ale zawsze podejmując prace   z nowym dzieckiem pytam  o to  rodziców czy chcą. oczywiście  zdjęcia  wedrują tylko miedzy   mną rodzicami.  Żadnej  publikacji w sieci. I to jedt dobry  układ, przynajmniej nie mialam nigdy uwag. A oczekiwania zarówno ze strony rodzica jak i niani  ustala  się na początku a nie  w trakcie gry.

20.04.2017 19:52

Anna M.Poszukiwanie niani przez internet jest dla nas bardzo trudne. Niestety nie mamy niani z polecenia i mamy problem z wyborem odpowiedniej kandydatki. Po przeczytaniu kilkunastu tematów mamy mieszane uczucia co do niektórych Pań. Przeraża nas jako rodziców fakt, że niektóre Panie mają duży problem z komunikatywnością i swoje uwagi co do pensji czy wymogów pracodawcy poruszają tylko na forum, a nie umieją zdobyć się na szczerą rozmowę z rodzicami. Nie chcemy by nasza potencjalna niania przelewała swoje żale tutaj nie umiejąc zasygnalizować nam swoich oczekiwań i w przypadku nie spełnienia ich po prostu zakończyć współpracę.

To tylko forum .. ale dobrze ,że jest ,przynajmniej można się dowiedzieć tak pokrótce, jak ten rynek pracy funkcjonuje...Niania dbająca o swój wizerunek skupia się raczej na konkretach i doskonale wie co należy do jej obowiązków i nie ma kłopotu z komunikacją.
21.04.2017 11:44

Anno, 

ryzyko zawsze działa w obie strony...


Podczytuję to forum od wielu lat, jeszcze na długo zanim sama zdecydowałam się na pracę w tym zawodzie, i doskonale pamiętam wątki rodziców, którzy pełni negatywnych emocji, wywlekali na forum szczegóły ze swojego rodzinnego życia i pracy opiekunki, w konkluzji pytając co mają w danej sytuacji zrobić, zamiast sięgnąć po najłatwiej dostępne i najlepsze w rozwiązywaniu konfliktów narzędzie: szczerą rozmowę. Często okazywało się też, że od spokojnego i rzeczowego dialogu, jak na dorosłych ludzi przystało, wolą zainwestować pieniądze w kamery i bawić się w domorosłych detektywów, choć przesłanki ku temu były żadne.

 

Pojawiały się tutaj również historie zawiedzionych niań, które po wieloletniej - i wydawałoby się, że udanej - współpracy, nagle dowiadywały się że są do niczego i przez ten cały okres robiły wszystko źle. Bez względu na to czy zostało im to powiedziane prosto w twarz, czy dowiedziały się o tym pocztą pantoflową, tudzież przeczytały o swoim nieudacznictwie na forum - bo i takie wątki miały tutaj miejsce - sama przyznasz mi chyba rację, że to też nie jest wporządku...

 

W poszukiwaniach opiekunki dla swojej pociechy musisz pamiętać o tym, że najważniejsze jest zaufanie. Po tą są te rozmowy kwalifikacyjne, na których możesz poznać Panie zainteresowane Twoją ofertą, abyś mogła wstępnie ocenić, czy nadajecie na tych samych falach, czy kandydatka odnajdzie się w Waszym domu, czy jest tą osobą, której szukasz, jak nawiązuje kontakt z dzieckiem... Obserwuj wnikliwie, pytaj o wszystko co tylko przyjdzie Ci do głowy, szczegółowo przedstaw obowiązki i wymagania, podkreślając że oczekujesz otwartości, szczerości i dyskresji. Jeżeli masz możliwość, zweryfikuj podane informacje, np. referencje. A jeśli zdecydujesz już w czyje ręce chcesz powierzyć własne dziecko, po prostu zaufaj swoim wyborom i zrób ze swojej strony wszystko, aby wasza współpraca przebiegała jak najlepiej.   

27.04.2017 20:22
« Powrót do listy tematów