Męzczyzna- Opiekunka :)

Forum » Od czego zależą poszukiwania


Dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje kontaktu z dorosłymi obojga płci.

Świadomość tożsamości płciowej kształtuje się u dziecka około 3 roku życia, ale już po ukończeniu 2 lat dziecko zaczyna ujawniać pierwsze, specyficzne dla danej płci upodobania dotyczące zabawek i czynności. Rola mężczyzny, jako ważnej dorosłej osoby, z którą dziecko ma bliski kontakt jest tutaj niezastąpiona. Zatem jeśli tata jest stale nieobecny lub ma zbyt mało czasu by pobyć z dzieckiem to warto poważnie pomyśleć o tym, by jako opiekuna dla dziecka zatrudnić mężczyznę.

Kobiety wychowane bez ojca są bardziej podatne na czułości, zranienie.. Na zewnątrz mogą być twardymi sukami, ale w  środku serce woła "przytul mnie"...

14.03.2018 10:20
Bardzo ładnie skopiowany fragment cudzego artykułu    Jeśli publicznie cytujesz czyjąś wypowiedż wypada podać żródło i autora .
14.03.2018 10:43

Psychologiczne dyrdymały. Najlepiej żeby dziecko miało rodziców, dziadków, rodzeństwo, ciocie i wujków, towarzystwo rówiesników, kota i psa i cos tam jeszcze. Jak z człowiekiem dzieje sie coś nie tak, to psychologowie doszukuja sie odniesień w dzieciństwie a że psychologów nam sie namnożyło, to muszą wymyslać. I jak ma sie do tej psychologicznej papki człowiek odnoszący sukcesy na każdym polu, zadowolony, szczęśliwy etc. którego wychował jeden z rodziców, nie miał psa ani kota albo wychowany w innej konfiguracji? A ktoś inny wychowany w psychologicznej wydawałoby sie sielance, zaciupał siekierą żone czy sąsiada. Albo ktos jest silny psychicznie i radzi sobie z wszystkimi przeciwnościami które sa wręcz atutami do "normalnego" życia albo jest słaby psychocznie i zawsze znajdzie powód do anormalnych zachowań. Psychologów od 7 boleści przybywa. Nie masz pomysłu na siebie, ambicji, do dobrej uczelni nie masz szans sie dostać, pracy brak? Na psychologie zawsze sie dostaniesz a do tego nie maja zbyt wygórowanych wymagań.

Oczywiście nie odnosi sie to do wszystkich psychologów   

BARBARA S. edytowała ten post 14.03.2018 11:35
14.03.2018 11:34

Nie wiem gdzie Ty zdawałaś na psychologię,ale u nas na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym było 20 osób na 1 miejsce i obowiązkowa matura rozszerzona z fizyki,matematyki i biologii.
To, że masz powierzchowne pojęcie o czymś zwanym raczej spychologią albo pseudopsychologią nie czyni Cię żadnym autorytetem w tej materii. Jak zwykle domorosłe intelektualistki atakują wszytko na czym się nie znają i czego nie rozumieją.
Dostać się bez problemu to można owszem- ale na pedagogikę.Skończyć też było nieprzyzwoicie łatwo.Ale nie wszędzie jest taka pedagogika jak ta oferowana przez nasze trójmiejskie uczelnie. Nie ma to jak obrażanie i dewaluowanie czyjejś profesji.


Wskaż mi ZŁĄ psychologiczną uczelnię

Hanna Książkiewicz edytowała ten post 21.03.2018 12:06
21.03.2018 12:01
Tu bardziej chodzi o to , żeby mieć jakiś pomysł na siebie po ukończeniu studiów. W przypadku psychologii przy takiej armii absolwentów często tego pomysłu nie ma. I tworzą się kolejne placówki z dobrymi radami w rodzaju ... pomożemy i pokażemy jak żyć i co jest dla Ciebie dobre. Często sami mają problem ze sobą, pomimo tylu lat nauki.. To nie są studia dla wszystkich (a tak by mogło się wydawać po ilości chętnych) a jedynie dla wybranej grupy z pasją i odpowiednią charyzmą. Ostatnio czytałam o zarobkach psychologów zatrudnionych przy tworzeniu reklam w mediach. Najlepsi - w sugestii i 'manipulacji' są odpowiednio doceniani . Wystarczy tylko być obrotnym i zorientowanym na biznes. Żeby napisać taki tekst- odnośnie roli mężczyzny w domu.... nie trzeba być psychologiem    Kinga K. edytowała ten post 22.03.2018 12:49
22.03.2018 11:43

Mam pomysł na siebie -bardzo sprecyzowany. Boli mnie dyskryminacja  mojego zawodu. i uwłaczanie mu.MY jesteśmy potrzebni.

22.03.2018 16:22
To znaczy , że jesteś z grupy wybranej i wiesz co w zawodzie psychologa jest ważne . Szczerze gratuluję   To nie dyskryminacja , tylko racjonalny ogląd sytuacji...poparty obserwacją z życia. Ostatnio w nowo otwartej placówce ' Wspomagania Osobowości...' usłyszałam, że przedszkolaka można nauczyć min. podejmowania szybkich decyzji i samozaparcia i wyższego poziomu myślenia i radzenia sobie z gorszymi dniami... za 100zl/godz. i to w grupie . To, aż strach pomyśleć ile za indywidualne spotkanie należałoby zapłacić?! Nie dopytałam...skapitulowałam. Kinga K. edytowała ten post 22.03.2018 20:58
22.03.2018 17:56
« Powrót do listy tematów