Dlaczego rodzice z portalu nie odpowiadają na wiadomości?

Forum » Serwis Niania.pl - Wasze opinie

JoannaJa zamieściłam ogłoszenie i chętnie bym chciała odpowiedzieć na wiadomości, które otrzymuje, ale okazuje się, że nie mam konta premium, więc nawet nie mogę ich odczytać  

Poważnie?trzeba mieć premium zeby odczytać? o zgrozo   co za portal!!!
24.08.2016 18:46

Katarzyna Z.Łaski nam rodzice nie robią, kultura wymaga poświęcenia kilku sekund, żeby odpisać korona by im z głowy nie spadła, a poza tym tak jest to obowiązek, bo jak ktoś się do Cb odzywa to odpowiadasz jeżeli nie to jesteś zadufanym w sobie człowiekiem bez żadnych wartości.A najczęściej jeszcze ci rodzice poszukują osób które odznaczają się wysoką kultura osobista, a jaka oni ja mają...

Brak odpowiedzi, to też odpowiedź... nie czekaj tylko szukaj dalej. Komu będzie zależało na współpracy z Tobą, odpowie dosyć szybko i będzie o Ciebie zabiegał...nawet !!
25.08.2016 14:23
Muszę napisać coś z własnego doświadczenia. Kiedy zamieszczałam ogłoszneie kilka miesiecy temu zglosilo sie 9 osob. Wybralismy super nianie, ktora niestety ma okazje rozwinac sie zawodowo, a my zyczymy jej jak najlepiej, bo jest rewelacyjna osoba. Zamiescilam powtorne ogloszneie. Po 1 jak na spora aglomeracje, jaka jest śląsk i Zagłębie to nie ma odpowiedzi wcale. Po 2 jak juz sie cos zdazylo to po rozmowie na ktorej Pani wszystko bardzo odpowiadalo, nagle, jak mielismy my zdecydowac, okazalo sie, ze jednak godziny nie odpowiadaja. Szkoda, ze nie okazalo sie, ze np nie odpowiada to, ze mamy bliznieta. Dobrze, ze sie przyznala, ze nie pasuje, bo moglam odrzucic kilka innych osob i wyszloby na sam koniec, ze ejdnak nie pasuje :-( Odezwala sie do mnie jeszcze 15-latka... Nie mowiac o tym, ze niestety Panie nie likwiduja profili i sa mocno zdziwione a czasem wrecz oburzone ze sie do nich dzwoni.
29.08.2016 11:02
Ja tez już kilka dni czekam na odp rodzica powiedziałabym czas wakacji urlopy...tylko ta osoba codziennie tu zagląda wiec mogłaby odpisać choćby ze zwyczajnie jej nie pasuję
29.08.2016 16:35
ma Pani na profilu gosposiowanie!
02.09.2016 00:19
Chodzi mi o nianię Małgorzatę T. ze str. 1. ( jakoś nie umiem wrzucić cytatu), Pani na swoim profilu zaznaczyła wszystko, pranie, porządki itd. a narzeka, że Rodzice tego żądają!
02.09.2016 00:25
Od dawna miałam zamiar napisać taki wątek, bo się dziwię, dlaczego Państwo Rodzice, niby tacy "ę - ą" a nie mają kultury aby odpisywać na zgłoszenia! To poniżej krytyki! Poniżające dla mnie! Skoro szukają opiekunki do ich "skarba" jak często piszą, a nas nie szanują, to mija się z celem, bo na cóż mi ktoś, kogo od początku nie poważam?! To jakaś paranoja. Napisałam do wielu rodziców, grzecznie zadając pytania, a tu ani mru-mru, ani pocałuj się.... ale non stop to samo ogłoszenie się powtarza. Czyli jaki stąd kolejny wniosek? Gęba niani się nie podoba? Albo za stara, czy za młoda? Albo zbyt wykształcona i nie da sobą pomiatać? itp... itd... Oj ludzie, ludzie tzn rodzice, miejcie trochę kultury i przynajmniej odpiszcie: "dziękuję, ale nie jestem zainteresowana Pani ofertą" i tyle! Takie to trudne? W końcu my opiekujemy się Waszymi dziećmi a często je wychowujemy i zastępujemy rodziców. Pozdrawiam.
04.09.2016 21:42
Wyolbrzymiony problem .. Skoro nie odpisują to coś się nie podoba i tyle.. Po co rozpamiętywać, szukaj dalej. W naszym kraju nie ma takiej kultury żeby odpowiedzieć i podziękować za aplikację. Naprawdę nie widzisz tego?.Ten 'nianiowy' rynek pracy jakoś specjalnie uprzywilejowany nie jest. To ,że opiekujecie się naszymi dziećmi nie daje Wam jakiegoś specjalnego przywileju i poważanie o którym piszesz nie ma tu nic do rzeczy. Albo masz to cos co sprawi ,że zachwycisz albo nie. Może inny rodzic właśnie się zachwyci i odpowie. Większość profili to dużo słów ..malo treści.Ja przynajmniej mam taki odbiór.Są do siebie podobne i na jedną 'nutę'..
09.09.2016 10:57

gabrysia l.Wyolbrzymiony problem .. Skoro nie odpisują to coś się nie podoba i tyle.. Po co rozpamiętywać, szukaj dalej. W naszym kraju nie ma takiej kultury żeby odpowiedzieć i podziękować za aplikację. Naprawdę nie widzisz tego?.Ten 'nianiowy' rynek pracy jakoś specjalnie uprzywilejowany nie jest. To ,że opiekujecie się naszymi dziećmi nie daje Wam jakiegoś specjalnego przywileju i poważanie o którym piszesz nie ma tu nic do rzeczy. Albo masz to cos co sprawi ,że zachwycisz albo nie. Może inny rodzic właśnie się zachwyci i odpowie. Większość profili to dużo słów ..malo treści.Ja przynajmniej mam taki odbiór.Są do siebie podobne i na jedną 'nutę'..

W dużej mierze zgadzam się z Gabrysią, lecz na zadane pytanie, czy pytania, rodzice na pewnym poziomie, odpowiadają...Pewne zasady i zwykła, ludzka uprzejmość powinna działać na dwie strony   
20.09.2016 07:10
Hmm, nie wiem, co powiedzieć na to. Na pewno to nie jest łatwa sytuacja. Ale może portal działa w taki sposób? Że trzeba być zalogowanym, żeby zobaczyć wiadomość? Może jest tak, że informacje o nowych wiadomościach nie są wysyłane na maila osobie, która szuka niani do dziecka? Nie wiem, czy tak jest. Ale może warto sprawdzić, bo może to być przyczyną.
26.09.2016 09:18
Jestem rodzicem aktualnie poszukującym niani. Mam konto Premium.Nie odpisuje na oferty, gdy są one niezgodne z tym co zamieściłam w ogłoszeniu, np. brak doświadczenie które dla mnie jest ważne, wiek, oczekiwania finansowe, którym nie jestem w stanie sprostać itp. Niestety nianie też nie czytają dokładnie ofert i są zdziwione gdy dzwonię, że np. tylko 4 dni w tygodniu, choć jest to wyraźnie zaznaczone w ogłoszeniu. Jednocześnie chciałabym zaznaczyć, że obdzwoniłam około 35 Pań ze statusem "szukam pracy" i tylko 5 z nich faktycznie było aktualnych. Nianie narzekają,że pracodawcy nie szanują, ale jako rodzic też mam ogromny problem ze znalezieniem solidnej niani. A podkreślę, że szukam niani, NIE gosposi domowej. Niani, która będzie aktywnie spędzać czas z dzieckiem, przy której dziecko nauczy się nowych rzeczy, nie będzie chodziło z kąta w kąt nudząc się.
06.10.2016 15:22
Mam jasno sprecyzowany profil. Dlaczego więc rodzice zapraszając mnie na rozmowę wstępną oczekują wywieszania prania, prasowania, gotowania??? . Miałam tez propozycję pracy na straganie …...w wolnych chwilach...he,he. Nie informują o opryszczce, grzybicy, czyrakach. Ja, tam już wolę kiedy milczą, sama sobie wybieram.
07.10.2016 22:00
Nie odpisanie świadczy tylko o braku kultury.Problem jest ogromny, bo tylko tutaj na taką skalę rodzice nie odpisuja,a skoro szukają niby niani to wypada odpisać i podziękowac za zainteresowanie i odmówić , to nie jest tak wiele, a jak tego nie robią wychodzą na zwykłych gburow, bo ktoś poświęcił swój czas i napisa, a tu grochem o ścianę.I wcale nie dziwię się , że szukają potem miesiącami oferta aktualna, bo jak się ma tak wygórowane oczekiwania.Powinno się ustalić na początku czy ci rodzice na prawdę poszukują niani, ogłoszenie wisi miesiącami, na pytania nie odpisuja, choć są aktywni, a już dawno minął termin rozpoczęcia pracy, moze połowa prostu sobie żarty robia.A drogie koleżanki nianie, ktore nie mogą znaleźć pracy i są również zdegustowane brakiem kultury rodziców na niani zapraszam na olx oraz na grupy na Facebooku dla nian, tam naprawdę rodzice odpisuja na wiadomosci.A i Droga Pani Gabriela ja dziękuję za radę, ale ja już tu nie poszukuję pracy po pół roku obrzydlo mi pisanie do samej siebie, teraz poszukuję gdzie indziej.
08.10.2016 12:22

Bożena R.Mam jasno sprecyzowany profil. Dlaczego więc rodzice zapraszając mnie na rozmowę wstępną oczekują wywieszania prania, prasowania, gotowania??? . Miałam tez propozycję pracy na straganie …...w wolnych chwilach...he,he. Nie informują o opryszczce, grzybicy, czyrakach. Ja, tam już wolę kiedy milczą, sama sobie wybieram.

Zgadzam się z Panią, że czasami lepiej, gdy milczą. Ja np. szukałam pracy w żłobku/przedszkolu jako pomoc. Miałam na profilu opisane, że mam doświadczenie zawodowe jako opiekunka (indywidualna),lecz mam potrzebę by iść do przodu i rozpocząć, od podstaw pracę jako pomoc w grupie, a do mnie pisały mamy, które oferowały mi pracę jako niania. Nie wiem, skąd taki pomysł u mam, ale jedna z mam kiedyś do mnie zadzwoniła i chciała bez wstępu (rozwinięcia) zaprosić mnie na rozmowę o pracę, na co ja powiedziałam : - Czy pani czytała mój opis ? Na co ona . - Oczywiście, że czytałam. Odpowiedziałam jej : - Proszę panią w moim opisie jest napisane, że poszukuję pracy jako pomoc do żłobka/przedszkola . Na co Pani wypaliła : - No i ja właśnie takiej osoby szukam , bo moje dziecko chodzi do przedszkola,lecz przez okres jesień - zima większość czasu jest w domu, więc poszukuję pomocy. Do myślenia dało mi, że dalsza rozmowa z panią nie ma sensu, więc grzecznie się pożegnałam. Do czego ja zmierza ? Zmierzam do tego, że rodzice, przez roztargnienie, nie czytają dokładnie, to co opiekunki mają w opisie, ale jesteśmy, tylko ludzmi, każda/y z nas ma prawo do pomyłki, lecz sztuką jest umiejętnie przyznać się do błędu ( lecz nie każdy ma odwagę to zrobić).
09.10.2016 03:29

Izabela S.

Bożena R.Mam jasno sprecyzowany profil. Dlaczego więc rodzice zapraszając mnie na rozmowę wstępną oczekują wywieszania prania, prasowania, gotowania??? . Miałam tez propozycję pracy na straganie …...w wolnych chwilach...he,he. Nie informują o opryszczce, grzybicy, czyrakach. Ja, tam już wolę kiedy milczą, sama sobie wybieram.

Zgadzam się z Panią, że czasami lepiej, gdy milczą. Ja np. szukałam pracy w żłobku/przedszkolu jako pomoc. Miałam na profilu opisane, że mam doświadczenie zawodowe jako opiekunka (indywidualna),lecz mam potrzebę by iść do przodu i rozpocząć, od podstaw pracę jako pomoc w grupie, a do mnie pisały mamy, które oferowały mi pracę jako niania. Nie wiem, skąd taki pomysł u mam, ale jedna z mam kiedyś do mnie zadzwoniła i chciała bez wstępu (rozwinięcia) zaprosić mnie na rozmowę o pracę, na co ja powiedziałam : - Czy pani czytała mój opis ? Na co ona . - Oczywiście, że czytałam. Odpowiedziałam jej : - Proszę panią w moim opisie jest napisane, że poszukuję pracy jako pomoc do żłobka/przedszkola . Na co Pani wypaliła : - No i ja właśnie takiej osoby szukam , bo moje dziecko chodzi do przedszkola,lecz przez okres jesień - zima większość czasu jest w domu, więc poszukuję pomocy. Do myślenia dało mi, że dalsza rozmowa z panią nie ma sensu, więc grzecznie się pożegnałam. Do czego ja zmierza ? Zmierzam do tego, że rodzice, przez roztargnienie, nie czytają dokładnie, to co opiekunki mają w opisie, ale jesteśmy, tylko ludzmi, każda/y z nas ma prawo do pomyłki, lecz sztuką jest umiejętnie przyznać się do błędu ( lecz nie każdy ma odwagę to zrobić).

Też jeszcze nie otrzymałam żadnej odpowiedzi - wiadomości od mam, poszukujących Pań do opieki nad swoimi pociechami .
09.10.2016 13:48

Bożena R.Mam jasno sprecyzowany profil. Dlaczego więc rodzice zapraszając mnie na rozmowę wstępną oczekują wywieszania prania, prasowania, gotowania??? . Miałam tez propozycję pracy na straganie …...w wolnych chwilach...he,he. Nie informują o opryszczce, grzybicy, czyrakach. Ja, tam już wolę kiedy milczą, sama sobie wybieram.

Niektóre opiekunki z jasno sprecyzowanym profilem , na rozmowie wstępnej są chętne do wszelkiej pomocy w domu. Zapewniają o dobrej organizacji i argumentacją...że prace domowe są relaksem. No i mamy jasność sytuacji. Też sama wybiorę...tak wolę. Ale milczeć nie muszą. Niech piszą o tym relaksie ... i dobrej organizacji. Ja chętnie poczytam. Może czegoś się nauczę.
11.10.2016 12:59
Witam, a mnie się wydaje, że to portal coś chciał urozmaicić jakieś konta premium? zarobić pewnie, bo gdy wysyłam z telefonu wiadomości to urywa mi w połowie zdania... później patrze, a rodzic dostaje jedynie "dzień dobry, bardzo mi miło..", albo referencję, do tej pory nie została dodana na mój profil, pomimo, że już dzwoniono do Mojej szefowej. Tak więc mam mieszane odczucia co do tej strony   
13.10.2016 12:09
Nie pomaga w kontaktach z rodzicami nawet to, że sprytnie przemyciłaś nr telefonu? Może rodzice też mają jakieś mieszane odczucie    Elzbieta Olga P. edytowała ten post 13.10.2016 14:09
13.10.2016 14:08

Elzbieta Olga P.Nie pomaga w kontaktach z rodzicami nawet to, że sprytnie przemyciłaś nr telefonu? Może rodzice też mają jakieś mieszane odczucie   

Całkiem nieświadomie, co jak widać zostało zmienione, ale dziękuję, za powiadomienie tu i tam    Nie pisałam, że mam problem z rozmowami, tylko, że urywają się moje wiadomości w połowie zdania przy odpisywaniu itd, sądzę, że forum tutaj to taka mała solidarna pomoc, ale dużo tutaj przez Panią uszczypliwości w każdym temacie i nie tylko ja to widzę, tylko po co    ale życzę powodzonka i serdecznie pozdrawiam   
22.10.2016 11:15
Zaskoczę Cię pewnie ale zupełnie nie czuję się jak "donosicielka"    lecz nie ukrywam, że zawsze wytknę na forum wszelkie przejawy "kombinowania" . Wszystkie tu jedziemy na jednym wózku i wszystkie powinnyśmy przestrzegać pewnych zasad określonych regulaminem.
22.10.2016 16:06
..he,he   
22.10.2016 17:38
« Powrót do listy tematów