Ogłoszenia zamieszczane na niania.pl przez Agencje Opiekunek i co z tego wynika

Forum » Serwis Niania.pl - Wasze opinie

Coraz częściej na tym portalu swoje ogłoszenia zamieszczają nie prywatne osoby, ale Agencje Opiekunek. Jeszcze kilka lat temu taki proceder w ogóle nie miał miejsca. Ciekawa jestem, jakie doświadczenia w tym temacie mają inne nianie, bo -jak widzę - administratorzy portalu niania.pl nie mają nic przeciwko temu. Tymczasem już w tytule ogłoszenia dochodzi często do przekłamań - wpisana lokalizacja miejsca pracy to Warszawa Śródmieście, a przy szczegółowym rozwinięciu ogłoszenia okazuje się, że miejsce pracy to Wawer czy Ursynów, natomiast 'Warszawa Śródmieście' to najprawdopodobniej siedziba Agencji Opiekunek.

Jestem jak na razie w jednej takiej agencji. Znalazłam się w niej dlatego, że odpowiedziałam na konkretne ogłoszenie, zamieszczone przez tę agencję na portalu niania.pl. Odbyłam osobiste spotkanie w takiej agencji, w której uprzejma pani wypytała mnie o szczegóły mojego doświadczenia zawodowego i otrzymała moje referencje od dotychczasowych pracodawców. I tyle w temacie, chociaż spotkanie odbyło się 3 tygodnie temu. Nie dość, że nie skontaktowano mnie z rodziną, której ogłoszenie, pomieszczone na portalu niania. pl za pośrednictwem agencji opiekunek mnie zainteresowało, pod pretekstem, że jest już nieaktualne, to od 3 tygodni pełna cisza. Jeden telefon z zapowiedzią spotkania - i dalej cisza, bo podobno rodzina, z którą miałam się spotkać, przez 10 dni się nie odezwała. Tymczasem dalej, niezmiennie znajduję na portalu niania.pl ogłoszenia, zamieszczane przez tę agencję opiekunek. Co więcej - ogłoszenia, które w pełni odpowiadają moim kwalifikacjom i zainteresowaniom. Po dzisiejszym telefonie do agencji usłyszałam, że pani z agencji , 'kierując się swoją intuicją', wysyła potencjalne nianie na rozmowy z rodzicami, informując tylko te osoby, które życzy sobie poinformować. Innymi słowy - nie pozostawia wyboru rodzicom, tylko decyduje na podstawie sobie tylko wiadomych, subiektywnych kryteriów o tym, kogo dopuszcza do kontaktu z rodzicami. Przy okazji dowiedziałam się, że takim kryterium często bywa bynajmniej wcale nie doświadczenie niani, jej wykształcenie, znajomość języków czy znakomite referencje (które posiadam), a jedynie... to, jak długo taka niania zgłoszona jest w tej konkretnej agencji opiekunek. Im mniejszy staż (nie pracy, tylko czasu od zgłoszenia się do agencji) - tym mniejsze szanse na rozmowę z potencjalnym pracodawcą.

Piszę o tym dlatego, że takie sytuacje są dla mnie jednoznacznie nieuczciwe. Nie tylko wobec opiekunek, ale także wobec rodziców dzieci, którzy szukają opiekunek. Nianie proszę o podzielenie sie doświadczeniami w tej kwestii, a rodziców uczulam, że nie zawsze oddanie sprawy w ręce agencji opiekunek oznacza najlepszy wybór opiekunki Państwa pociech z możliwych.      

Krystyna K. edytowała ten post 24.05.2016 22:42
24.05.2016 18:07

Popieram. Agencje Opiekunek nie powinny zamieszczać ogłoszeń na niania.pl. Jest ich tu coraz więcej i nie wiem w jakim celu, bo pracy nam nie dają.

25.05.2016 22:44

Zagdzam się z przedmówczyniami w 100% agencje niań tak na prawdę nie mają żadnej pracy i nie powinny tu się ogłaszać!!!

29.05.2016 13:26

 

Ogłaszać się mogą, tylko w pozycji : oferta zamieszczona przez....powinna być pełna nazwa agencji, a nie działania „pod przykrywką” np. Ziuta Z.

30.05.2016 10:29

We wszystkich ogłoszeniach, z jakimi się spotkałam, jest zwsze podana pełna nazwa agencji z telefonem. Interesuje mnie, co z tego wynika dla niań szukających pracy na tym portalu.

30.05.2016 13:36

Moim zdaniem wynika to, że skierowana za pośrednictwem agencji kandydatka na nianię "omija" preselekcję" (rozmowę wstępną), bo tę za rodziców przeprowadzają pracownicy agencji. Agencje nie wysyłają na rozmowy tabunów niań, tylko jedną, taką która w 100% spełnia oczekiwania rodziny. Unika się wtedy konieczności prześcigiwania w swojej gotowości i elastyczności nie tylko w obowiązkach ale i w wysokości płacy z innymi kandydatkami. Czasami dostaje się pracę po pierwszej wizycie, a czasami gdy nie zaiskrzy trzeba czekać na kolejną propozycję ze strony agencji.
Ja nie widzę nic złego w tym, że agencje się tu ogłaszają, kto chce korzysta z pośrednictwa.
A portal jest jak słup ogłoszeniowy, też nie "daje pracy"- umożliwia jedynie dostęp do ofert.    

30.05.2016 18:22

 

„Przy okazji dowiedziałam się, że takim kryterium często bywa bynajmniej wcale nie doświadczenie niani, jej wykształcenie, znajomość języków czy znakomite referencje (które posiadam), a jedynie... to, jak długo taka niania zgłoszona jest w tej konkretnej agencji opiekunek. Im mniejszy staż (nie pracy, tylko czasu od zgłoszenia się do agencji) - tym mniejsze szanse na rozmowę z potencjalnym pracodawcą. „

 

Nie sądzę aby tak było. Agencję zakłada się po to aby zarabiać, aby zarabiać to trzeba kogoś rodzicom przedstawić, a kogo przedstawić jak np. wszystkie znajome nianie są akurat zajęte. Trzeba więc pozyskać nowe nianie i umieścić w „katalogu” aby mięć co pokazywać klientom. Wbrew pozorom niań z prawdziwego zdarzenie nie jest wcale tak wiele. Faktem jest, że niania ze „stażem” jest już sprawdzona, ale i tak ostateczną decyzję podejmują rodzice.

Ja osobiście jestem w 2 Agencjach, które milczą od 4 lat. Na początku jeszcze się do mnie jedna odzywała, ale proponowała pracę w miastach ościennych czym nie byłam zainteresowana, a raz proponowała pracę ale byłam już zajęta. Ja w międzyczasie pracowałam już w 4 rodzinkach, które znalazły mnie tu na portalu osobiście.

Warto się zarejestrować w Agencji, ale nie rezygnować z portalu zawsze to poszerza możliwości znalezienia pracy.

 

30.05.2016 18:24

Pani Bożeno, swoim wpisem potwierdza Pani to, o czym pisałam i te moje słowa, które Pani zresztą cytuje. Jesteśmy agencjom potrzebne wyłącznie jako zaplecze - kiedy wykończy się baza niań, które mają u siebie od dawna, jest cień szansy, że ktoś (z agencji) się nami zainteresuje. Nie tak rozumiem rolę agencji pracy i powtarzam to jeszcze raz - uważam takie działania za nieuczciwe wobec potencjalnych pracowników i pracodawców. Pozdrawiam.

31.05.2016 01:38

 

Możemy tylko teoretyzować. Jeżeli Agencja szuka konkretnej niani czyli o odpowiednich predyspozycjach, umiejętnościach itp. to znaczy, że szuka pod konkretnego klienta i wtedy nie ma znaczenia „staż”. Nie wszystkie nianie z Agencji muszą spełniać konkretne wymagania. Może masz rację, że jesteśmy „zapleczem” ale zawsze warto spróbować.

 

31.05.2016 16:37

Nie rozumiemy, się, Bożenka. Ale nie zmienia to faktu, że serdecznie Cię pozdrawiam! :-)

01.06.2016 00:19

Tak to prawda, nie wiem zatem po co jest ta strona, są numery telefonów ale nie odpowiadają, jest informacja o przesłaniu wiadomości na maila i CISZA......nikt nie odpowiada, nikt nie wyśle wiadomości oprócz nas. Ja też napisałam wiadomośc i kto się odezwał...AGENCJA OPIEKUNEK...oczywiście byłam rozmawiałam i straciłam dzień, bo nagle dowiedziałam się, że skoro muszę dojechać do miejsca pracy 30 minut to za długo!!!! czyli nie liczy się to, że to ja mam dojechać to powinnam może mieszkać 10 minut drogi do potencjalnego pracodawcy....jest to po prostu śmieszne. Zastanawiam się po co jest ta stronka skoro nie ma szans na pracę, a podobno poszukuje sie opiekunem bo jest mało miejsc w przedszkolach. To samo jest na stronie olx lub na jobrapido lub gumtree. Po co tworzyć coś co nie ma sensu, a dla niektórych strata czasu to strata również poszanowania.

05.06.2016 09:08

Odnośnie miejsca zamieszkania ja tez tego zupełnie nie rozumiem. Rodzice nie związani z agencjami też robią z tego powodu problem. Wspaniale, że wiele niań zarabia tyle, aby zaciągnąć kredyt mieszkaniowy na kilkadziesiąt lat i przeprowadzić 10 minut drogi od pracodawcy, z którym zwiąże się najwyżej na 3 lata..a tak naprawdę niewiadomo na ile, bo na jej miejsce jest 10 tańszych niań. Niestety cała "reszta" żyje w realnym świecie, gdzie są "nianiowe" zarobki i wynajmuje się mieszkania. Dziś jestem z Ursynowa jutro mogę być z Tarchomina, bo może  wydarzyć się jakoś sytuacja losowa, kiedy niani po prostu zabraknie pieniędzy i zmieni mieszkanie na tańsze (czasem chodzi też o inne sprawy nie tylko o pieniądze).  Opiekunka nie ma obowiązku informowania pracodawcy o zmianie miejsca zamieszkania, choćby zmieniała 6 razy w ciągu roku. Rodzic też nie ma możliwości sprawdzić, gdzie tak naprawdę mieszka opiekunka. Kiedyś pracowałam w Korporacji która była blisko mojego miejsca zamieszkania i niestety dojazd był fatalny. Nikt tam nie pytał o lokalizację, liczyło sie bycie na 8 rano w pracy. Nikogo nie interesowało czy przyjadę samochodem, tramwajem czy przylecę samolotem. Teraz pracuję na Ursynowie a mieszkam na drugim końcu Warszawy i wyjście 20 minut wcześniej do metra naprawdę nie stanowi problemu, spóżnienia rzadko mi się zdarzają.

Agata W. edytowała ten post 06.06.2016 22:42
06.06.2016 22:41

Znalazłam dzisiaj ogłoszenie Agencji, w której jestem zgłoszona i która nie odezwała się do mnie od miesiąca. Nadal poszukują niań! Mając w... głębokim poważaniu te Panie, które się do nich zgłosiły. Zadzwoniłam tam incognito, pytając, czy w bazie danych nie mają wystarczającej ilości niań i czy mają z tymi nianiami stały kontakt. Pani radośnie odrzekła, że muszą stale powiększać bazę, żeby znaleźć nianię idealną. Hehe, pozwolę sobie na złośliwość: niań idealnych nie ma, podobnie jak nie ma ludzi idealnych. Więc może dlatego ciągle szuka i szuka, biedactwo. Pani po chwili rozmowy zorientowała się najwyraźniej, po co dzwonię i szybko zakończyła rozmowę. Poniżej wklejam ogłoszenie i proponuję akcję powszechną Pań, które są w Agencji Zaufana Niania w Warszawie i nic z tego dla nich nie wynika - dzwońcie i żądajcie umówienia Was z rodzinami z Ursynowa i Mokotowa, o których mówi to ogłoszenie:

'W związku z obecnymi poszukiwaniami Niań do paru rodzin, w dzielnicach Ursynów oraz Mokotów (zarówno od zaraz, jak i od sierpnia/września), do pracy przy opiece nad dziećmi od 0,5 do 3 lat, prosimy o zgłoszenia.

Obowiązki to opieka nad dzieckiem oraz przygotowanie posiłków.

Godziny pracy: 8-16, 8-18 lub do ustalenia (w wymiarze godzin od 8 do 10iu godzin) lub pół etatu/ dorywczo

PROSZĘ o informację w jakiej dzielnicy i w jakim wymiarze godzin są Panie dyspozycyjne   

Wynagrodzenie: 2300-2500zł'

Jako osoby, które podały agencji swoje osobowe dane szczegółowe mamy swoje prawa, drogie Panie. Na całym świecie bazy danych osobowych kosztują ciężkie pieniądze!

Że już nie wspomnę o czasie, jaki tracimy, żeby się w takiej bazie agencji znaleźć, bo przecież trzeba się tam stawić osobiście, wypełnić stos papierów i odpowiedzieć na tysiąc pytań.

08.06.2016 11:46

 

Weszłam sobie na stronkę tej Agencji. Istnieje od 2013 r. w zakładce -Nianie- są same pozytywne referencje dot. Agencji, ale żadnej nianiSurprised. Widać, że dopiero się organizują.

08.06.2016 13:33

Od trzech lat się organizują?!

Hm... no tak to się kończy, jak ktoś poszukuje 'niani idealnej', a nie po prostu: dobrej niani. :-D

Co do 'samych pozytywnych referencji' - na www. agencji, której te opinie dotyczą trudno, żeby było inaczej...

Powiem wprost: nie rozumiem i raczej nie zrozumiem, jaki jest cel nieustannego powiększania bazy danych potencjalnych pracowników w sytuacji, w której się z tej bazy na bieżąco nie korzysta. Ja w kazdym razie wypisuję się z Agncji Opiekunek Zaufana Niania. Natychmiast, oficjalnie i nieodwołalnie. Co komu z 'zaufanej niani', kiedy agencji nijak ufać nie można?

Krystyna K. edytowała ten post 08.06.2016 14:41
08.06.2016 14:35

Dzięki za rady, to od razu wiem, że z agencji się nie odezwą, więć toja zadzwonie i zapytam, co zrobiono z moim zgłoszeniem itp. Dzięki. Maria z Warszawy

13.08.2017 20:48

Mnie irytują ogłoszenia typu :Szukam Ninia i poniżej ;opieka nad dziećmi plus sprzątanie i gotowani i to wszystko 10 zł za godzine Szok Niania to niania .Opiekuje sie dziećmi A Pomoć domowa gotuje i sprząta za znacznie wyższe stawki ...Szok szok By sie poprostu wstydzili ...

30.08.2017 12:06

Matylda K.

Mnie irytują ogłoszenia typu :Szukam Ninia i poniżej ;opieka nad dziećmi plus sprzątanie i gotowani i to wszystko 10 zł za godzine Szok Niania to niania .Opiekuje sie dziećmi A Pomoć domowa gotuje i sprząta za znacznie wyższe stawki ...Szok szok By sie poprostu wstydzili ...

Ja kiedyś jednemu panu tłumaczyłam,że albo  jestem nianią, albo pomocą domowa....  on na to  "a to nie to samo? i tak pani gówna sprząta"

Ręce opadły  a  i to miało być  za 7 zł...  tak jakiś rok takim Aha i Pan  nie chciał płacić za czas kiedy dziecko śpi... 


30.08.2017 21:09

"i tak pani gówna sprząta "  Sealed  Laughing  Laughing 
Cóż, czasami się zbierało tu i ówdzie Laughing  

30.08.2017 21:48

MARTA W.

Matylda K.

Mnie irytują ogłoszenia typu :Szukam Ninia i poniżej ;opieka nad dziećmi plus sprzątanie i gotowani i to wszystko 10 zł za godzine Szok Niania to niania .Opiekuje sie dziećmi A Pomoć domowa gotuje i sprząta za znacznie wyższe stawki ...Szok szok By sie poprostu wstydzili ...

Ja kiedyś jednemu panu tłumaczyłam,że albo  jestem nianią, albo pomocą domowa....  on na to  "a to nie to samo? i tak pani gówna sprząta"

Ręce opadły  a  i to miało być  za 7 zł...  tak jakiś rok takim Aha i Pan  nie chciał płacić za czas kiedy dziecko śpi... 


Kiedys parę lat temu tez proponowano mi brak zaplaty za ok 2 godziny kiedy dziecko śpi bo wtedy mam wolne..Fajnie- odpowiedzialam - wyskocze sobie w tm czasie do kina.Miny rodzicow bezcenne.Oczywiscie pracy tam nie podjęłam
31.08.2017 08:46

Mi pewna mama powiedziała, że wejdzie zobaczyć, jak mieszkam, żeby sobie o mnie wyrobić zdanie. Do tego obniżyła kwotę ze swojego ogłoszenia z 20zł na 18, bo na moim profilu było od 15 do 25zł. No i jeszcze kuwetę kota ogarnąć. I jak się bawić to tak, żeby były sukcesy w szkole. I nauczyć dziecko czytać. Oczywiście nie w ramach korepetycji, tylko opieki nad dzieckiem. I siedzieć nie do 18:00 jak w ogłoszeniu, tylko różnie, czasami do 19:30. I może jeszcze... No nie było jeszcze, jak się domyślacie, bo rozmowy dalszej nie było. 

21.10.2017 18:01

Rodzice podajecie bardzo lakoniczne tresci swoich ogłoszeń.Brak dokładniejszej lokalizacji to duzy problem -Gdansk to duże miasto.Szanujmy swój czas .

21.10.2017 20:18

Natomiast ja w tym tygodniu trafiłam na takie ogłoszenie i troche mnie rozbawiło 

Opiekunki do dzieci - dorywczo 11 i 12 lisptopad

W Niania.pl od 23 października 2017 Aktywność: w ciągu ostatnich 3 dni

Pełny etat, od 23 październik 2017, Na czas nieokreślony

Wynagrodzenie: Do 10 zł za godzinę

Preferowany wiek kandydatki: dowolny wiek

Oferta zamieszczona przez: Joanna P.

Oferta ważna do: 23 listopad 2017

54-608 Wrocław, Fabryczna

Oferta aktualna

 

Kilka słów o pracy

 

Poszukuję 3 osób do opieki nad dziećmi, po 4 godz w dniach 11 i 12 listopad (sobota, niedziela) w Wiśle.

Konieczne jest wykształcenie wyższe pedagogiczne lub psychologiczne.

Zapraszam do kontaktu mailowego: ************************dlaczego ukryte?
I tu moje pytanie co uważacie o tym ogłoszeniu ?

26.10.2017 07:40
« Powrót do listy tematów