Stawką za bliźniaki w Warszawie

Forum » Serwis Niania.pl - Wasze opinie

Drogie nianie. Powiedzcie mi proszę jaka jest teraz stawka za opiekę nad dwójką dzieci. Bliźniaki.. Przeszukałam forum. Znalazłam stawki z 2012. Teraz chyba się zmieniły.

Barbara P. edytowała ten post 11.09.2017 12:43
11.09.2017 12:40

Nie ma czegoś takiego jak stwka za opiekę nad bliźniakami w Warszawie.Wygląda to tak samo jak stawka nad jednym dzieckiem w Warszawie czyli od 9 do 35zł/godz.

Stawka zależy wyłącznie od możliwości finansowych rodziców i oczekiwań opiekunki.

12.09.2017 14:26
Taak? Już widzę jak ktoś opiekuje się bliźniakami za 9,- zł
15.09.2017 01:25

To smutne że kiedy początkująca na rynku niania (nie w sensie kwalifikacji i doświadczenia) , pyta o stawkę godzinową, wszyscy nabierają wody w usta. Osobiscie uważam że oczekiwanie w miastach stawki 20 zł/h  za opiekę nad dwójka małych niesamodzielnych dzieci nie jest stawką wyg€rowaną . Niestety doświadczyłam że tej opinii nie podzielają rodzice. Wciąż pokutuje przekonanie ze Niania to taki gorszy sort pań które "siedzą" z dziećmi bo nic innego nie potrafią i traktuje się je prawie jak służę. A przecież to bardzo odpowiedzialna praca wymagająca kondycji fizycznej i psychicznej oraz dodatkowych predyspozycji charektologicznych. Potrzebna też jest wiedza pedagogiczna oraz z zakresu podstawowej pomocy medycznej. Dlaczego więc tak niewielu rodziców potrafi docenić dobrą opiekunkę i zaproponować jej godziwą stawkę. Kiedy w rozmowie dowiaduję się od mamy iż w ramach moich obowiązków niani mam zająć się dwójką dzieci ( i nie oficjalnie psem bo też zostaje pod moją opieką) posprzatać mieszkanie (również po psie czy kotku) uprasować , zrobić zakupy i ugotować posiłek i wszystko najlepiej za 10 zł - to ręce mi opadają. Niania to nie pomoc domowa a za 10 czy nawet 15 zł to Ci ludzie powinni sami popracować by doświadczyc takiego upokorzenia. Wiem,  że niektórzy rzeczywiście nie mogą zaproponować wiekszej stawki i wtedy takie sytuacje mnie nie bulwersują ale większość z tych potencjalnych pracodawców żyje na wysokim poziomie, dobrze zarabiają i są dobrze sytuowani. Często zatrudniają Panią do sprzatania czy Panią do dzieci dla wygody a nie dlatego że potrzebują. Cedują swoje obowiązki na innych bo im się nie chce je wypełniać. Niestety nie chce im się też za to płacić. Wedle zasady: kto bogatemu zabroni?
Pozdrawiam wszystkie nianie, wspierajmy się to może coś się zmieni na tym rynku.
Hanna

18.09.2017 13:09

Podpisuję się pod tym obiema rękami   to straszne że Ukrainki do sprzątania zarabiają często więcej niż nianie. Przecież ich odpowiedzialność to smuga na szybie i zwrócona uwaga a nasza? Wystarczy stracić malucha z oczu na spacerze na chwilę i idziemy do więzienia ( pod warunkiem że pierwsza znajdzie nas policja a nie rodzice). Zakres obowiązków też czasem powala na kolana. Mama na rozmowie przeprasza za bałagan bo dziecko ruchliwe i się nie wyrabia z opieką i sprzątaniem a chwilę później oczekuje ode mnie że dziecko będzie dopilnowane i ogarnięte, mieszkanie czyste, obiad ugotowany i zrobione zakupy przy okazji wyjścia z psem na spacer. Ciężko zachować powagę  

09.10.2017 14:21
« Powrót do listy tematów