Ogloszenia rodziców a rozmowa, płaca

Forum » Serwis Niania.pl - Wasze opinie
Od dawna zastanawia mnie dlaczego rodzice nie podadzą w ogłoszeniu jaką stawkę proponują. Denerwuje mnie gdy widnieje w ogłoszeniu, że podają do 15/20 zł za godzinę a w rzeczywistości gdy poda się swoją stawkę i tak ją zaniżą, bo tak sobie ustalili. Ostatnio będąc na rozmowie zaproponowałam minimum 12 zł za godzinę bo tak do tej pory dostawałam, a mama malucha zaproponowała mniej, gdyż uważa że opieka nie sprawi mi problemu i byłby to cały etat więc mi się to opłaci. Jakie wy macie zdanie na ten temat drogie nianie ? Magdalena K. edytowała ten post 15.09.2017 16:07
15.09.2017 13:56

Magdaleno, powiedzieć swoją stawkę a jak mama stwierdzi że za dużo i ona proponuje mniej to podziękować i zakończyć spotkanie. W profilu masz też sprzątanie, pranie, prasowanie itp więc kiedy czas na opiekę nad dzieckiem które jest dużo ważniejsze niż jakieś tam nadprogramowe obowiązki? 

Dorota K. edytowała ten post 15.09.2017 19:27
15.09.2017 19:22

Dorota K.

Magdaleno, powiedzieć swoją stawkę a jak mama stwierdzi że za dużo i ona proponuje mniej to podziękować i zakończyć spotkanie. W profilu masz też sprzątanie, pranie, prasowanie itp więc kiedy czas na opiekę nad dzieckiem które jest dużo ważniejsze niż jakieś tam nadprogramowe obowiązki? 

Opieka nad dzieckiem jest najważniejsza, to wiadomo, a inne obowiązki podałam jako dodatkowe zajęcie, jeżeli rodzice by mnie o to poprosili, mogłabym im pomóc. Nigdzie nie podałam, że zalezy mi na sprzątaniu   

19.09.2017 18:49
Wychodzi na to ,że te dodatkowe obowiązki są ważne mniej ... przynajmniej tak zrozumiałam z wypowiedzi Magdaleny. Obowiązek zawsze pozostanie obowiązkiem bez względu na stopień ważności kategorii pracy. Ważne w czym odnajdujesz się lepiej, co umiesz bardziej i za co oczekujesz odpowiedniej zapłaty. Zwyczajowo za pomoc się nie płaci, bo to nie jest obowiązek tylko dobra wola    Zgadzam się z opinią Doroty w temacie .. jest rzetelna i wskazuje na znajomość charakteru pracy opiekunki i związanych z nią obowiązków.
20.09.2017 10:04

Kinga K.Wychodzi na to ,że te dodatkowe obowiązki są ważne mniej ... przynajmniej tak zrozumiałam z wypowiedzi Magdaleny. Obowiązek zawsze pozostanie obowiązkiem bez względu na stopień ważności kategorii pracy. Ważne w czym odnajdujesz się lepiej, co umiesz bardziej i za co oczekujesz odpowiedniej zapłaty. Zwyczajowo za pomoc się nie płaci, bo to nie jest obowiązek tylko dobra wola    Zgadzam się z opinią Doroty w temacie .. jest rzetelna i wskazuje na znajomość charakteru pracy opiekunki i związanych z nią obowiązków.

Nie oczekuję zapłaty za pomoc w obowiązkach domowych, jest to moja dobra wola i jesli rodzic oczekuje pomocy, nie odmawiam mu. Raczej chodziło mi o to, że jesli rodzic poprosi mnie np o nastawienie prania lub zrobienie czegoś innego w czasie kiedy dziecko śpi z chęcią pomogę i niczego nie oczekuję w zamian.

Nie wiem skad wniosek, ze oczekuję za to zapłaty   

21.09.2017 13:02
To Twój wniosek Magdaleno ..    i Twoje wybory. Pomoc nie jest obowiązkiem o którym piszesz - cyt..."a inne obowiązki podałam jako dodatkowe zajęcie"... W każdym razie...w poważnej pracy, za którą pobieramy wynagrodzenie są głównie obowiązki , na które się świadomie godzimy. I tyle.
21.09.2017 20:15

Moim zdaniem jeśli sama zaproponujesz pomoc, to i tak stanie się to później Twoim obowiązkiem jak regularnie będziesz pomagać. Jeśli dziecko ma drzemkę to lepiej poczytać coś, odpocząć, naładować siły żeby mieć chęć na zabawę i opiekę na resztę dnia. Kilka lat temu zaczynając pracę dałam się wmanewrować w obowiązki domowe i gdy dziecko spało gotowałam lub sprzątałam, na koniec byłam wykończona bo mama oczekiwała coraz więcej i więcej. I niestety nie szło to w parze ani z docenieniem ani wynagrodzeniem. 
Swoją drogą, już kiedyś któraś z forumowiczek napisała dlaczego rodzice podają większą stawkę w profilu. Na zachętę    

Dorota K. edytowała ten post 22.09.2017 07:52
22.09.2017 07:49

Rodzice traktujący poważnie pracę niani nie będą szukać takiej która oferuje porządki , .....
Niania poważnie traktująca swoją pracę nie oferuje innych prac prócz opieki nad dzieckiem .
Czas kiedy dziecko śpi ma na posiłek i regenerację sił.
Czasem nawet tego nie ma bo np. diecko śpi na spacerze i trzeba je bujać.

22.09.2017 14:20

Ja mam stałą stawkę czyli 15zł na godzinę, jest w to włączona tylko opieka nad dzieckiem (zabawa, posiłek, kąpanie, itd), a profilu mam dodatkowe propozycję jako pomoc w domu, ale zawsze tłumaczę, że wtedy gdy np. babcia jest z dzieckiem, a ja mam wtedy czas na mopowanie podłogi. Wszystko zawsze przedstawiam jasno i klarownie, by rodzic nie miał wątpliwości. I albo obie strony na to idą, albo sobie dziękujemy.

24.09.2017 15:52
Dla mnie, profil niani z całym pakietem i propozycją wszelkiej pomocy domowej .. jest komiczny - bez urazy. Kiedy szukałam opiekunki ,takie oferty omijałam - nie czytając nawet pełnej treści. No tak to widzę ... taki ze mnie niewierny Tomasz    Każda praca wymaga dokładności i odpowiedniego czasu.. i ta domowa również. Panie które trudnią się sprzątaniem itp. nie opiekują się dziećmi w tym samym czasie, bo zwyczajnie nie chcą...pomimo , że jest 20zl/godz. i nie gotują. Wychodzi na to , że to One mają jasne i klarowne zasady i nie jest im wszystko jedno... Podoba mi się taka postawa i poważne traktowanie swojej pracy. I obie strony na to idą   ..
24.09.2017 17:50
« Powrót do listy tematów