Nieslowne pseudoopiekunki z portalu niania.pl

Forum » Serwis Niania.pl - Wasze opinie

bożena m.Dziewczyny.Spotykałyscie sie z określaniem.Zatrudnienie na czas nieokreślony?Teraz dowiedzialam sie od kolezanki co to znaczy.Miała byc zatrudniona do września.Ale od stycznia ma szukac pracy bo dziecko udało sie wepchnąć do żłobka. Na pytanie dlaczego tak sie stalo mama odpowiedziala.No przeciez w ogloszeniu bylo ze nie jestesmy w stanie okreslic czasu do kiedy bedzie pani potrzebna.A umowe ustna maja w nosie.Czyli uwaga na czas nieokreślony.

No w sumie... czas nieokreślony czyli nie określają jak długo porzebują niani Surprised

W normalnej firmie czas  nieokreślony to prawie na zawsze... i jest  odpowiedni okres wypowiedzenie i przywileje z tym związane.

Ale jak to u nas bywa dośc często wiele słów ma wiele znaczeń i określeń i ludzie z tego skutecznie korzystają.

Dobrze,że chociaż wie ta pani ,ze od sycznia nie paracuje ,że nie było to z dnia na dzień 

12.12.2017 19:20
Odpowiedni okres wypowiedzenia zależy od okresu zatrudnienia ... Nie ma nic prawie na zawsze ... w normalnej firmie też. Każdą umowę można wypowiedzieć... Tu przyczyna została podana .."udało się dziecko wepchnąć do żłobka"... jak to określiła autorka postu  . Przywileje ustala się przy umowie zawartej na piśmie, ustna jest zależna od rzetelności i lojalności stron - a z tym bywa różnie.
13.12.2017 08:51
No już sobie wyobrażam jakie psy wieszalby rodzic na niani jakby bylo odwrotnie i niania znalazla sobie lepsze warunki zatrudnienia.No rodzicom wolno.A tak na marginesie dziewczyna znalazla sobie pracę od stycznia.
14.12.2017 06:31

Kinga K.Odpowiedni okres wypowiedzenia zależy od okresu zatrudnienia ... Nie ma nic prawie na zawsze ... w normalnej firmie też. Każdą umowę można wypowiedzieć... Tu przyczyna została podana .."udało się dziecko wepchnąć do żłobka"... jak to określiła autorka postu  . Przywileje ustala się przy umowie zawartej na piśmie, ustna jest zależna od rzetelności i lojalności stron - a z tym bywa różnie.

Chodzi o to ,że jak dostajesz umowę na czas nieokreślony czujesz się bardziej bezpieczna. Bo taka umowa wiąże się z odpowiednio długim okresem wypowiedzenia.

Jakiś czas temu bylo tak ,że podpisywało się dwie umowy na bodajże na  okres po  3 miesiące i dopiero trzecia mogła być na czas nieokrślony.

Ja tu mówię o umowie nie nianiowej.

Oczywście dla wspólnego dobra zarówno rodzice jak i niania powinni zadbać aby w umowie był okres wypowiedzenia - miesiac czy dwa tygodnie czy jakikolwiek inny. Zarówno rodzice muszą mieć czas na znalezienie nowej opiekunki do dziecka w przypadku kiedy  niania odchodzi , jak i niania w przypadku kiedy rodzice dziękują za wspólprace. Chociaż jeśli jest to przypadek skrajny , kiedy jedna ze stron nie postępuje uczciwie to wypowiedzenie jest na już.
 

14.12.2017 08:21
Marto, pełna zgoda. Dlatego dla wspólnego dobra i korzyści, powinno się zawierać umowę na piśmie. Tylko taka , obliguje strony do poszanowania i respektowania swoich oczekiwań i poczucia bezpieczeństwa - między innymi na wypadek wypowiedzenia którejkolwiek ze stron. Ustna w obecnych czasach wiąże się z ryzykiem machlojek i nieuczciwości.
14.12.2017 09:05

Trudno jest ustalić dokładny okres obowiązywania umowy, bo w życiu różnie może być, więc warto w umowie zawrzeć odpowiedni paragraf. W mojej zazwyczaj jest taki:

Okres obowiązywania umowy

Umowa obowiązuje od ………………… i zostaje zawarta na czas nieokreślony.

Rozwiązanie umowy może nastąpić przez obie strony z dwumiesięcznym wyprzedzeniem, na piśmie.

Rodzice mają prawo wypowiedzenia umowy ze skutkiem natychmiastowym w przypadku naruszenia przez nianię obowiązków wynikających z niniejszej umowy.

 

14.12.2017 17:46

Dominika B.

Trudno jest ustalić dokładny okres obowiązywania umowy, bo w życiu różnie może być, więc warto w umowie zawrzeć odpowiedni paragraf. W mojej zazwyczaj jest taki:

Okres obowiązywania umowy

Umowa obowiązuje od ………………… i zostaje zawarta na czas nieokreślony.

Rozwiązanie umowy może nastąpić przez obie strony z dwumiesięcznym wyprzedzeniem, na piśmie.

Rodzice mają prawo wypowiedzenia umowy ze skutkiem natychmiastowym w przypadku naruszenia przez nianię obowiązków wynikających z niniejszej umowy.

 

A niania  nie? Jesli rodzice też nie dotrzymują jakiś  warunków to niby dlaczego  ja jako niania nie mogę odejść z dnia na dzień?
Uważam,że nawet powinnam, aby sobie  nie robić krzywdy.

Dziecko , którym się opiekuję dzieckiem , ale trzeba też myśeć o sobie. Nam  ma być dobrze a dziecku , które jest z nami też, ale nie można moim zdaniem być u kogoś tylko dlatego ,że dziecko jest ok. Tak sie nie da na dłuższą metę. 

14.12.2017 20:21
Zgadzam się z Tobą Marto.Niania to nie nic nie czujący. Robokop ale żywy człowiek.I umowa obowiązuje dwie syrony czy na pismie czy ustna.Jeśli rodzice sa nie w porzadku w stosunku do niani(spóźnienia dokladnie obowiązków opóźnienie wyplaty wynagrodzenia niespodzianki w postaci nieplatnych dni bo babcia wzięła dziecko na tydzien) niania ma prawo odejsc z dnia na dzien.Dziecko dzieckiem ale jest to praca a nie misja czy wolontariat. bożena m. edytowała ten post 15.12.2017 07:49
15.12.2017 07:49

 

Ja mam taki zapis:

„Każda ze stron ma prawo wypowiedzieć niniejszą umowę ze skutkiem natychmiastowym w przypadku rażącego naruszenia obowiązków wynikających z niniejszej umowy.”

17.12.2017 11:22

I to jest bardzo dobry pomysł!

19.12.2017 16:25
« Powrót do listy tematów