Edyta znalazłam spis gdzie są ,studia podyplomowe =guwernantka=. A ty sobie sprawdź na jakich studiach się znajdują.

studia w Poznaniu
studia w Warszawie
studia w Krakowie
studia w Łodzi
studia we Wrocławiu
studia w Katowicach
studia w Opolu
studia w Rzeszowie

studia w Gdańsku
studia w Szczecinie
studia w Toruniu
studia w Bydgoszczy
studia w Białymstoku
studia w Lublinie

12.11.2013 18:48

BARBARA S.

Pensja nauczyciela to wcale nie takie "marne grosze" a przeliczając na przepracowane godziny to całkiem dobry zarobek.
Szkopuł w tym że niełatwo pracę nauczyciela dostać, więcej zwolnień niż przyjęć. Więc co robią osoby z wykształceniem pedagogicznym dla których nie ma miejsca w szkolnictwie? Szukaja pracy jako nianie, guwernantki, bony, pomoce domowe itp. jak zwał tak zwał   /i to na czarno/

 


 

   
           
           
           
           

Dodam jeszcze, że takie osoby z kierunkiem nauczycielskim zostają: policjantami, informatykami, menadżerami banku, dilerami samochodów (w legalnych salonach samochoddowych), kucharzami - legalnie. Autentycznie, znam takie osoby.   

Anna S. edytowała ten post 12.11.2013 21:15
12.11.2013 21:12

ofert w internecie jest sporo, lecz niestety studia nie ruszają gdyż nie ma chętnych ale dziękuję Dana  

12.11.2013 21:50

Znalazłam Ci Edyto takie studia!To kaliska filia UAM w Poznaniu. Wydział Pedagogiczno-Artystyczny wKaliszu. Specjalność Wychowanie i Opieka ze Sztuką(guwernantka/guwerner)

Namiary na ich stronie (z ostrożności nie podaję) Laughing

12.11.2013 21:51

Elu nie ruszają nie ma chętnych Cry ale dziękuję

13.11.2013 18:33
Czym się różni guwernantka od niani ? Zarobki zbliżone i zakres czynności także. Powstała niedawno placówka w centrum Wwy , ma w nazwie -" Zawód przyszłości ". Jakoś różnicy specjalnej nie widzę i zastanawiam się, czy są jeszcze potrzebne takie zawody... czy to relikt przeszłości i zwyczajny chwyt marketingowy   
09.05.2018 13:48
Guwernantka to domowa nauczycielka dzieci w wieku co najmniej przedszkolnym a niania to opiekunka maluszków w wieku najczęściej żłobkowym. Tak jak to widzę, ale wielu myli te pojęcia, podobnie jak nie odróżniają psychologa od psychiatry.
09.05.2018 15:06
No właśnie doczytałam, że guwernantka - to elita wśród niań i opiekunek, bo lepiej wykształcona - wszechstronnie ...i jest 'zapotrzebowanie' na ten rodzaj opieki nawet do bardzo małych dzieci. Może rzeczywiście zawód przyszłości ....kto wie   
11.05.2018 10:12

 

Miałam swego czasu pod opieką dwie dziewczynki, jedna 15 miesięcy, druga niecałe trzy latka. Często jeździłyśmy tramwajem. Dziewczynki często zadawały pytania na które odpowiadałam, albo też mówiłam , że niania nie zna odpowiedzi na wszystkie nurtujące je pytania Najczęściej jednak były usatysfakcjonowane moją wypowiedzią. Ponieważ w naszych rozmowach padało często słowo niania, kiedyś jedna z uczestniczek wspólnej jazdy tramwajem powiedziała.... toż to nie niania tylko guwernantka.….może dlatego, że nie widziała jak przewijam pieluszkęLaughing.

11.05.2018 20:22

A propos guwernantki- ciekawy anons znalazłam: pani poszukuje guwernantki, a nie niani do dwójki dzieci (1,5 i 2,5 roku, pomijam, że guwernantka zajmuje się dziećmi co najmniej w wieku przedszkolnym), w zakres obowiązków wchodzi oczywiście opieka nad maluszkami, odwożenie na dodatkowe zajęcia oraz porządki, zakupy, gotowanie.Smile. Toż to bardziej ochmistrzyni by się przydała!Smile.

13.05.2018 12:05

Magdalena Z.

A propos guwernantki- ciekawy anons znalazłam: pani poszukuje guwernantki, a nie niani do dwójki dzieci (1,5 i 2,5 roku, pomijam, że guwernantka zajmuje się dziećmi co najmniej w wieku przedszkolnym), w zakres obowiązków wchodzi oczywiście opieka nad maluszkami, odwożenie na dodatkowe zajęcia oraz porządki, zakupy, gotowanie.Smile. Toż to bardziej ochmistrzyni by się przydała!Smile.

Sama ochmistrzyni to za mało, bo kto by pracował? Raczej ochmistrzyni z ekipą podwładnych    

13.05.2018 13:37

Laughing

18.05.2018 12:07

ja ostatnio u nas w SZczecinie tez znalazlam taka oferte opieka ,nauka, sprzatanie,  zakupy itp i pani na koniec dodala ze ogolnie potrzebuja tak zwanej babci .Dzieki byc babcia w takiej rodzinie ktora cie wykorzystuje do wszystkiego i nadmienie ze oferowali za 10 godz tyrania 1700 zlCry

19.05.2018 18:18
Temat stary jak świat. Moim zdaniem następuje pomylenie pojęć, i dodatkowe zajęcia porządkowe w ogóle nie powinny widniec na portalu, chyba, że rodzicom zależy np, żeby niania chodziła z dzieckiem na basen, albo rozmawiała z nim w konkretnym obcym języku. Pranie, sprzątanie, prasowanie, robienie zakupów nie należą do obowiązków opiekunki dziecięcej i tyle. Nie oczekujemy od lekarza prowadzenia tramwaju, a od kierowcy naprawy lampy. Część rodziców ewidentnie szuka pani do prowadzenia domu, z którą można zostawić dzieci i dokąd, drogie nianie, będziemy w ogóle odpowiadać na takie anonsy, dotąd będziemy narzekać. Nianiowanie, jak każdy rynek pracy, rządzi się prawem popytu i podaży, więc jeśli same nianie oferują takie kompleksowe usługi, to rodzice korzystają z okazji, to całkiem logiczne.
11.06.2018 13:02

Maria C.Temat stary jak świat. Moim zdaniem następuje pomylenie pojęć, i dodatkowe zajęcia porządkowe w ogóle nie powinny widniec na portalu, chyba, że rodzicom zależy np, żeby niania chodziła z dzieckiem na basen, albo rozmawiała z nim w konkretnym obcym języku. Pranie, sprzątanie, prasowanie, robienie zakupów nie należą do obowiązków opiekunki dziecięcej i tyle. Nie oczekujemy od lekarza prowadzenia tramwaju, a od kierowcy naprawy lampy. Część rodziców ewidentnie szuka pani do prowadzenia domu, z którą można zostawić dzieci i dokąd, drogie nianie, będziemy w ogóle odpowiadać na takie anonsy, dotąd będziemy narzekać. Nianiowanie, jak każdy rynek pracy, rządzi się prawem popytu i podaży, więc jeśli same nianie oferują takie kompleksowe usługi, to rodzice korzystają z okazji, to całkiem logiczne.

 

Ja zaznaczam już podczas pierwszej rozmowy, że jeżeli chodzi o obowiązki to oczywiście "full serwis" jeżeli chodzi o dziecko i nic poza tym. Niestety, gros rodziców poszukuje pomocy domowej, która przy okazji zajmie się dzieckiem...Dałam się kiedyś wmanipulować w taką sytuację- maluszek miał niewiele ponad rok, mama w drugiej ciąży...I tu odezwało się moje dobre, nieprofesjonalne serce- zaczęłam coś tam robić w domu z własnej woli. Po miesiącu mama zaczęła być bardzo rozczeniowa, wymagała coraz więcej, nie oferując nic dodatkowego w zamian...Sytuacja zrobiła się niemiła i trudna do zniesienia, powiedziałam, że to była tylko moja dobra wola, a nie obowiązek... Niesmak pozostał i nauczka na przyszłość.

11.06.2018 19:52
Inna rzecz, że spotkałam się z poglądem rodziców, że kompleksowa opieka nad dzieckiem obejmuje pranie i prasowanie jego ubrań i pościeli, kupowanie pieluch, chusteczek i produktów żywnościowych, z których należy ugotować dziecku obiad oraz przyrządzić wszystkie inne jego posiłki, również te, które spożywa poza godzinami pracy niani, nie wspomnę o sprzataniu dziecięcego pokoju wraz z myciem okien, mebli oraz prasowaniem i wieszaniem firan i zasłon!
11.06.2018 20:55

Maria C.Inna rzecz, że spotkałam się z poglądem rodziców, że kompleksowa opieka nad dzieckiem obejmuje pranie i prasowanie jego ubrań i pościeli, kupowanie pieluch, chusteczek i produktów żywnościowych, z których należy ugotować dziecku obiad oraz przyrządzić wszystkie inne jego posiłki, również te, które spożywa poza godzinami pracy niani, nie wspomnę o sprzataniu dziecięcego pokoju wraz z myciem okien, mebli oraz prasowaniem i wieszaniem firan i zasłon!

A malowania ścian, napraw wszelakich za wynagtodzenie niani nie oczekliwali przypadkiem??
12.06.2018 07:28

Maria C.Inna rzecz, że spotkałam się z poglądem rodziców, że kompleksowa opieka nad dzieckiem obejmuje pranie i prasowanie jego ubrań i pościeli, kupowanie pieluch, chusteczek i produktów żywnościowych, z których należy ugotować dziecku obiad oraz przyrządzić wszystkie inne jego posiłki, również te, które spożywa poza godzinami pracy niani, nie wspomnę o sprzataniu dziecięcego pokoju wraz z myciem okien, mebli oraz prasowaniem i wieszaniem firan i zasłon!

To wtedy najprościej - oczywiście jak najbardziej grzecznie i kulturalnie wyprowadzić rodziców z błędu, ewentualnie życzyć powodzenia w dalszych poszukiwaniach. Czasy feudalne skończyły się już chyba jakiś czas temu

12.06.2018 11:08
Nie miałam wątpliwej przyjemności rozmawiać z tymi rodzicami, po prostu kiedyś widziałam takie ogłoszenie, aczkolwiek nie na niani.pl. Nie odpowiedzialabym na nie w ogóle. Pan był tak dokładny, że podał nawet metraż pokoju i wymiary okien. Podejrzewam, że tam była praca raczej dla psychiatry, a ja nie mam takich kwalifikacji.
12.06.2018 12:15
« Powrót do listy tematów