Uwaga! Baby on board !ub Dziecko w aucie!

Forum » Kawiarenka - pogaduszki o wszystkim
Zastanawiam się czy wszyscy użytkownicy aut zdają sobie sprawę jak ważne jest oznakowanie auta, w którym przewożone jest dziecko. Czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zwracają uwagę na tego typu oznaczenia. Mam wrażenie, że niestety są osoby, które powinny szczególnie być uwrażliwione na obecność dzieci.w ruchu drogowym w tym na jednośladach.
07.03.2017 21:37

Kierowcy jako tacy też rzadko zwracają uwagę nie tylko na oznaczenia, ale też na znaki drogowe, mylą zielone z czerwonym itd... Jak się trafi jakiś baran to nawet jak zauważy oznaczenie, to i tak zignoruje.   

24.03.2017 10:46

dorota f.Zastanawiam się czy wszyscy użytkownicy aut zdają sobie sprawę jak ważne jest oznakowanie auta, w którym przewożone jest dziecko. Czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zwracają uwagę na tego typu oznaczenia. Mam wrażenie, że niestety są osoby, które powinny szczególnie być uwrażliwione na obecność dzieci.w ruchu drogowym w tym na jednośladach.

Czy naklejka lub jakiś znaczek "bany on board" ma coś oznaczac? Oznacza tyle co nic. Sporo kierowców kupuje auta z takim ozdobnikiem i nawet tego nie zdejmie/nie odklei. Skąd mam wiedzieć, że na prawdę przewozi on dzieci czy tylko ma naklejkę po pierwszym właścicielu?

Jeśli posiadasz prawo jazdy powinnaś wiedzieć, że każdy uczestnik ruchu ma zachować wobec drugiego szczególną uwagę, ma mieć do niego ograniczne zaufanie. Nie wązne czy wiezie dziecki, zwierzęta czy siano.

27.03.2017 15:01
« Powrót do listy tematów