Witam serdecznie.
Poszukuję dla znajomej domu samotnej matki. Posiada ona dwójkę dzieci jedno w wieku 1,5 roku, drugie 2 miesiące. Czy znacie jakieś we Wrocławiu bądź jego okolicach?? Czy wiecie jak one funkcjonują?? A może jest jakaś alternatywa dla kobiety, z dwójką dzieci, która musi sama się o siebie zatroszczyć?? Jakie trzeba spełnić warunki, aby dostać się do takiego domu?
Z góry proszę o powstrzymywanie się od komentarzy w stylu "narobiła dzieci to niech sobie radzi w życiu". Sytuacje są różne, czasu nie da się cofnąć, ale teraz chciałaby ona zmienić sytuacje w jakiej żyje.
09.10.2010 07:18
http://www.bratalbert.cp.win.pl/informator/dolnosl.html
http://www.duw.pl/?document=800
http://www.opoka.org.pl/struktury_kosciola/inne/dobroczynnosc/domy_s_matki.html

Proponuję zajrzeć na te strony, może tutaj znajdzie Pani jakąś instytucję, która pomogłaby znajomej?   
Komentarzami typu "sama sobie winna" proszę się nie przejmować, najczęściej wypowiadają je zgorzkniali ludzie, którzy sami ze swojego życia zadowoleni nie są.
09.10.2010 08:22
dzięki za linki. Już wcześniej je przeglądałam. A może znacie jakieś domy samotnej matki z opisu innych osób?? Tak aby wiedzieć jak to w praktyce wygląda?? Słyszałam, że dom na strzegomskiej we Wrocławiu nie szczyci się dobrą sławą.
09.10.2010 21:19
Niestety w większosci z tych domów nie jest kolorowo...przyczyna prosta, jest tam patologia. Może niech koleżanka szuka bardziej wśród domów prowadzonych przez Kościół. Z tego co pobieżnie słyszałam, kobiety są tam bardziej porządne. I nie chodzi o to,zeby były dewotami, ale żeby nie była to smietanka byłych pijaczek, złodziejek i sorry kurewek..Jakis rok,czy 2 l temu byla glosna sprawa zabójstwa dokonanego przez portiera- ciecia w jednym z takich domów. Doszło do awantury z kochankiem jednej z podopiecznych tegoż domu. Koleś chciał nocować. W celu wiadomym. Oczywiscie do publicznej wiadomosci nie podaje się jakie sceny dantejskie odchodzą w takich domach, jakie to te samotne matki są "biedne" i kogo sprowadzają na "odwiedziny" oraz jakie są zatargo miedzy nimi samymi.
09.10.2010 22:11
U nas w Świdnicy jest hostel gdzie jednocześnie mogą przebywać dwie kobiety i o ile się orientuję to przy fundacji Ut Unum Sint też jest możliwość zamieszkania. Tylko nie orientuję się na jaki czas. Świdnica jest oddalona od Wrocławia 60 km więc nie wiem czy by odpowiadała, ale na pewno są to miejsca spokojne i bezpieczne
09.10.2010 22:23
Moja droga !
Dom samotnej matki we Wrocławiu jest jeszcze przy Obornickiej 92.
To co wiem to można w nim przebywać 3 lata.Rodzina może się tylko kontaktować z przebywającą tam mamą.Jeżeli ta Pani jest z Wrocławia powinna zgłosić się na milicję i oni chyba kierują do takiego domu, ale nie wiem na pewno.Ale jak jest z innego miasta ,to nie wiem,czy we Wrocławiu taki dom może załatwić.Miasto refunduje jej pobyt w takim domu i dostaje jeszcze parę złotych na życie.A o domu na Strzegomskiej to nawet nie słyszałam i nawet nie wiem gdzie on się znajduje.
Życzę powodzenia.
09.10.2010 22:39
« Powrót do listy tematów