Fotografie rodziców/opiekunów upoważnionych do odbierania dzieci.

Forum » Kawiarenka - pogaduszki o wszystkim
Szanowni Państwo, jaka jest wasza opinia na temat udostępniania fotografii rodziców/opiekunów w celu ułatwienia pracy personelowi placówek opiekuńczo - dydaktycznych?
31.01.2017 10:44
Zazwyczaj rodzice umieszczają na formularzu zgłoszenia, dane osoby "odbierającej" dziecko z placówki wraz z nr dokumentu (do wglądu) i to powinno wystarczyć. A obrazki są dobre dla niepiśmiennych   
31.01.2017 19:23
Ja w większości przypadków jak do moich obowiązków należało okazjonalne odbieranie z przedszkola starszego dziecka moje imię i nazwisko było podane w karcie dziecka. A raz pani przedszkolanka dzwoniła do mamy dziecka czy faktycznie ja miałam odebrać dziecko. Ale to była sytuacja nadzwyczajna awaryjna. Bardzo bardzo rzadko się zdarzało że w tej rodzince odbierałam starszaka z przedszkola i to jeszcze chyba był początek współpracy. Ale uważam że imię i nazwisko osoby upoważnionej do odbioru dziecko powinno być w dokumentach podane a jeśli Pani przedszkolanka ma jakąś wątpliwość zadzwonić do rodziców dziecka. W tym przypadku ostrożności nigdy za wiele.
14.02.2017 20:10
Zastanawiam się, czy brak monitoringu przy np. wejściu lub otoczeniu placówek dla dzieci jest dla tej kwestii kluczowym zagadnieniem.
16.02.2017 17:39
« Powrót do listy tematów