Witam wszystkich! Chciałbym dowiedzieć się czy na portalu są jacyś mężczyźni-nianie prócz mnie. Interesują mnie Wasze doświadczenia w tej wciąż nietypowej roli. Pozdrawiam!
06.11.2016 14:35
Jestem, spośród wypowiadających się na forum bodaj jedynym mężczyzną. Co do doświadczeń, sporo pisałem na forum. Na pytania mogę odpowiedzieć w prywatnej korespondencji (poprzez portal, bo uwaga: nie wolno na forum podawać swoich danych kontaktowych). Jeśli będziesz szukał pracy, wymień zdjęcie na jakieś nianiopodobne, a obecne zachowaj na okazję, gdy będą poszukiwali aktorów do filmu gangsterskiego. Co prawda i ja mam marsową zmarszczkę na czole, ale to Twoje spojrzenie po prostu mrozi krew w żyłach.
06.11.2016 19:55
Zdjęcie rzeczywiście jest niefortunne, ale nijak ma się do znajdowania przeze mnie pracy. Osoby gotowe zatrudnić mężczyznę jako nianię z reguły wyzbyte są stereotypowych wyobrażeń. Jestem zawodowym nianią i zajmuję się tylko dziećmi od 20 tygodnia do 3 lat i w zasadzie chciałem wymienić się doświadczeniami z takimi panami-nianiami. Jak przeczytałem w Pana profilu zajmuje się Pan starszymi dziećmi a to już nieco inna "bajka". Serdecznie pozdrawiam.
06.11.2016 20:45
Tu na forum zwyczajowo wszyscy jesteśmy na "ty". Lansuję słówko "niań" zamiast "pan niania". Jestem nianiem. Rzeczywiście, rodzice gotowi zatrudnić do dzieci mężczyznę nie kierują się stereotypami, przekonałem się o tym kilkakrotnie. Pozdrawiam i mam nadzieję, że nie czujesz się urażony tym, co napisałem o zdjęciu.
06.11.2016 21:13
Oczywiście,że nie. A pracy szukam zawsze za pośrednictwem portalu olx, tu zarejestrowałem się głównie po to, by móc korzystać z forum. Czyli tutaj jest nas dwóch "nianiów". Osobiście nie znam żadnego "niania". A co drogie nianie sądzicie o mężczyznach w tej roli?
06.11.2016 21:46
Panuje opinia,że facet w roli niani od razu bedzie krzywdził dziecko itd... Ja się z tym nie zgadzam. Dlaczego od razu ma krzywdzić dziecko tylko dlatego ze jest meżczyzną a rola niani od prawie zawsze była kobieca. Zawsze przypomina mi sie film ze Schwarzeneggerem - gliniarz w przedszkolu. Na początku facet dawał rady a potem.... Wg. mnie tu chodzi oto ,żeby na dziecko znależć sposób .... A płeć nie ma znaczenia. Zdarzają sie kobiety nianie , które tez krzywdza dzieci i to jak.... wiec to nie zalezy od płci tylko od samego człowieka.
07.11.2016 07:21

Mi się wydaje, że właśnie brakuje mężczyzn opiekunów. Typowy facet sporo nauczy dziecko, nie będzi etak ustępliwy. Nie wiedziałałam, że ludzie boją się zatrudniać mężczyzn. 

12.01.2018 12:51
« Powrót do listy tematów