Dziewczyny! Jestem w sytuacji dość dziwnej. Pewną babcia ma wnuka 8letniego na ferie i wzięła mnie na ten czas abym organizowała czas, bawiła się z nim. Po pierwsze siedzę tam od 10 do 19 (to już nie moja sprawa, że z dziadkami prawie się nie widzi), po drugie oczekują abym przez 9 godzin się z nim bawiła, ma dużo gier planszowych, zabawek, ale po 20-30 minutach się znudzi i sięga po ipada, gdzie gra. Nie mogę mu zabronić, przez chwilę udaje zainteresowaną tym w co gra, a zaraz namawiam do zabawy i po kilku minutach się udaje. Jednak jak mam go skutecznie odciągnąć od ipada skoro.. pozwalają mu przy posiłkach na nim grać. I tu cały cyrk, babcia twierdzi, że on się zawsze tak zapatrzy, że zapomina jeść, więc go mam KARMIĆ. Dla mnie to nienormalne! Mówię mu aby odłożył ipada, zjadł i potem grał, ale to na nic. Więc go karmię. Druga kwestia, że wpychają w niego co godzinę jedzenie i jem równo z nim, ale odpadam szybko bo za dużo tego. Tłumaczyłam delikatnie, że nie je mało, a chudy jest bo może ma dobry metabolizm, dostałam lekki opieprz, że młoda jestem i nie wiem czegoś tam. Jestem na chwilę więc chyba przymknę oko i będę robić co muszę, ale strasznie się to kłóci z tym jaką nianią staram się być. Proszę o rady co jeszcze wymyślać aby go odciągnąć od ipada. Jest chętny na zabawy i gry, tylko tak jak mówię na trochę i gdzieś tam w końcu wraca do ipada. Mamy dobry kontakt bo się wygłupiamy i fajnie rozmawiały, ale babcia niezadowolona jak się dowiaduje, że będąc że mną na górze grał. Dla mnie to dziwne bo sami mu pozwalają i poniekąd go tak nauczyli, a ode mnie oczekują, że z działań cuda i przez 9 h nie będzie grał. Będę próbować, ale nie zmienię tego w moment.
05.02.2016 10:25

Natalio jesteś młodą i zdrowo myślącą nianią. A nie dałoby się z nim wyjść może do parku, na boisko gdzie można pokopać piłkę albo uprawiać jakąś inną aktywność fizyczną czy podglądać przyrodę. Może w mieście są jakieś propozycje spędzenia wolnego czasu dla dzieci, które mają ferie? A np aquapark lub jakiś basen odpada? Życzę wytrwałości.

05.02.2016 11:44

Popieram Marię z Wrocławia, trzeba chłopca wyciągnąć z domu. Poszukaj na portalach Czas dzieci albo Miasto dzieci, w czasie ferii wszędzie są różne imprezy. Tablet najlepiej "zapomnieć", albo z góry umówić się, że grać można tylko w czasie jazdy pociągiem, a poza tym zamykasz go w swojej torebce i jesteś głucha na prośby. Może też będziesz musiała okazać trochę stanowczości wobec babci.

05.02.2016 19:08

 

Dziadkowie zatrudniają nianię, a oczekują działań cudotwórczyni. Złych nawyków tak łatwo nie wykorzenisz, a na pewno nie w czasie trwania ferii. Żal mi takich dzieciaków, rodzice zabiegani, dziadkowie nieodpowiedzialni. Natalio piszesz,że masz dobry kontakt z dzieckiem ….wykorzystaj go. Maria dobrze radzi. Tablet zostawić w domu i ruszyć w miasto. Powodzenia.

 

05.02.2016 19:29
Dziękuję za odpowiedzi. Pytałam bo u nas była deszczowa pogoda więc nie szło się ruszyć. Poza tym on jest z mazowieckiego, tu na śląsku nie mają dzieci ferii. Jakoś sobie radzę, chociaż tak jak zauważyliście, nie zmienię nawyków w kilka dni. Lubi mnie więc jest okej, a babcie na szczęście tylko przy posiłkach widzę.
06.02.2016 14:00

Mam wrazenie (bazuje na Twoich wypiedziach), ze babcia daje malemu ipada, zeby malego zajac caly dzien i miec go z glowy, a Ty, opiekujac sie malym, musisz odwracac jego uwage od tego nieszczesnego ipada.
Mam w domu prawie 7latke i kiedy oglada tv albo korzysta z tableta rodzicow, dziecko jak zaczarowane, cokolwiek bym nie mowila to jak do sciany. Dlatego pozwalamy jej maks 30-35minut dziennie i kazdy jest szczesliwy.
Nie wyobrazam sobie jedzenia przy stole w asyscie ipada, telefonu, telewizora. Jak dziecko ma wiedziec, ze je, skoro jego uwaga jest skupiona na czyms innym?
Czas posilku to czas posilku, przy stole, wszyscy razem, bez dodatkowych atrakcji.
Moje dwie dziewczyny (7lat i ponad 3lata) kiedy zaczynaja szalec przy jedzeniu (kiedys potrafily obrzucac sie jedzeniem) od razu wkraczam do akcji.

Musisz porozmawiac z babcia, bo taki system jaki macie jest troszke dziwny i bez sensu.
Poza tym ipad powinien byc nagrodą, kiedy maly jest grzeczny, dostal dobry stopien, itp.

07.02.2016 20:37

Niestety zauważam, że sporo osób stara się w taki spoób wychowywać dzieci. Cieżko później drugiej osobie zainteresować dziecko czymś innym. Współczuje, macie jakieś sposoby na ,,bezpieczne" oderwanie uwagi dziecka od tego typu zabawek?

15.01.2018 08:18

Uważam że uświadamianie w kwesii używania wszelkich urządeń elektronicznych należało by zaczynać od rodziców bądz dziadków,bo są one i błogosławieństwem i przekleństwem gdy używamy ich nieodpoweidnio. Skutki nieodpowiedniego używania mediów typu ipad czy wszelkich mediów socjalnych są odroczone w czasie i tylko rodzic swiadomy zagrożen, które w nich są może odpowiednio dziecko kształtować. Niania to nie códotwórca, który w krótkim czasie zmieni złe nawyki dziecka, dlatego lepiej nie przejmowac się wygodnicką postawą dziadków.

25.01.2018 21:39
« Powrót do listy tematów