Urlopy niani

Forum » Niania a finanse domowe
Nawet jeśli udowodni, że pracowała, to jak udowodni, że ktoś jej ustnie obiecał płatny urlop?? Żadne zeznania sąsiadów (sąsiad chyba nie był przy zawieraniu umowy) ani zdjęcia z podopiecznym nie są dowodem na obiecany płatny urlop ani ogólnie na nic poza samym faktem wykonywania pracy. Sprawa jest przegrana, jeśli pracodawca nie wykaże się dobrą wolą.
14.08.2017 07:05

Anna O.Nawet jeśli udowodni, że pracowała, to jak udowodni, że ktoś jej ustnie obiecał płatny urlop?? Żadne zeznania sąsiadów (sąsiad chyba nie był przy zawieraniu umowy) ani zdjęcia z podopiecznym nie są dowodem na obiecany płatny urlop ani ogólnie na nic poza samym faktem wykonywania pracy. Sprawa jest przegrana, jeśli pracodawca nie wykaże się dobrą wolą.

 

A skad Pani zaklada z gory ze sprawa jest przegrana ?Jest Pani w skladzie sedziowskim ? a moze miala Pani podobna sytuacje ze tak Pani jest za tym by komus nie wyplacic naleznego wynagrodzenia.Niestety ale nie nam oceniac czy sprawa jest do wygrania lub z gory zakladac ze jest przegrana.Prawo polskie jest jakie jest i to co nam sie wydaje oczywiste moze byc zupelnie inne takze od tego wszystkiego  od tego wszystko zalezy oczywiscie zakladajac ze do takiej sytuacji by doszlo ,jednakze mysle ze lepiej zawsze porozumiec sie polubownie i na koniec nie robic sobie problemow bo chyba nikt ich nie lubi.Co do dobrej woli to z dobrej woli mozna pomoc pomoc sasiadce to nie jest dobra wola tylko wynagrodzenie ktore sie nalezy lub dni wolne po przepracowanie roku pracy bez ani jednego dnia urlopu  tu juz kwestia porozumienia obu stron jak to rozwiaza.

Beata G. edytowała ten post 15.08.2017 19:38
15.08.2017 19:35
Beato, stąd zakładam, że sąd opiera się na dowodach. Jeśli dowodu brak, to sprawa jest nie do wygrania. Chcesz mieć dowód - bierz wszystko na piśmie. Tylko tyle i aż tyle.
15.08.2017 20:30
Swoją drogą ,jak można pracować w dzisiejszych czasach bez umowy pisemnej ..i to aż dwa lata. Jak dla mnie, co najmniej nierozważne ...
16.08.2017 13:43

Kinga K.Swoją drogą ,jak można pracować w dzisiejszych czasach bez umowy pisemnej ..i to aż dwa lata. Jak dla mnie, co najmniej nierozważne ...

 

Normalnie...jeszcze duzo osob tak pracuje i nie tylko w takiej branzy znam nianie ktore pracuja nawet wiecej niz dwa 2 lata bez zadnej umowy kwestia zaufania a co do tego nie bylo i nie ma problemu z obu stron pensja wyplacana na czas i obopulne zaufanie jednakze tu chodzi o kwestie urlopu za ten rok.Moge jeszcze tylko dopisac ze jak najbardzie bylam za podpisaniem umowy jednakze mama nie bardzo chciala jednak umowa ustna i inne ustalenia tez sie licza w obecnych czasach.

Beata G. edytowała ten post 20.08.2017 02:51
20.08.2017 02:49
Obopólne zaufanie - jest ważne, ale umowa pisemna jest gwarancją i zabezpiecza obie strony. Tak na wszelki wypadek, warto ją mieć.
20.08.2017 22:16
Teraz tak trochę z innej beczki. Czy nie zastanawiało Was ze rodzice piszą czesto w ogloszeniach stawkę godz.np do 15 zl a proponuja 8.No niby tez do 15 ale troche to dziwne.Spytalam jednej z mam na castingu dlaczego napisala w ofercie inna stawke.Odpowiedź mnie powalila.NA ZACHĘTĘ
22.08.2017 15:36

Pani Bożeno ma Pani racje jak by odrazu rodzice napisali 8 zł gwarantuje Pani że mieli by zdecydowanie mniej kandydatek jesli by wogóle mieli.

02.09.2017 12:44

A jeszcze jedno czy oczekując od rodziców płatnych normalnie tych dni w których będę miała wolne z ich decyzji oczekuje jakiś kosmicznych warunków. Wczoraj własnie miałam taką rozmowę jak Pani z któa rozmawiałam powiedziałam że w sytuacji wolnego wynikającego z ich decyzji oczekuję normalnie płatnych tych dni to kobieta się na mnie popatrzyła jak na kosmitke. hmmmmm 

02.09.2017 12:48
« Powrót do listy tematów