Niania czy żłobek?

Forum » Komentarze do artykułów
Też jestem tego zdania, gdyż od 7 lat zajmuję się dziećmi i można to zaobserwować u dziecka, że jeśli jest co chwilę gdzie indziej podrzucane(babcia, ciocia) to maluch ma kłopoty z nawiązaniem więzi emocjonalnej.
05.05.2010 11:19

Popieram

14.09.2011 23:00

A "moi" rodzice  wybrali żłobek. Opiekowałam się cudownym maluchem prawie rok, dawałam z siebie wszystko, bo widziałam w tym sens i darzyłam malucha, wręcz, uczuciem. Rodzice twierdzili, że są  zadowoleni, a ich synek jest ze mną bardzo związany emocjonalnie. I naraz...pojawiły się kłopoty finansowe (nie byłam nianią zbyt hojnie opłacaną, ale nigdy nie narzekałam). A tu rodzice z dnia na dzień(?) dostali miejsce w żłobku (podobno tańszym, niż ja) i poinformowali mnie, że  podjęli decyzję, by rzucić swój skarb od razu na głęboką wodę (od 6.00 do 16.00), a mnie podziękować. Myślałam. że mi serce pęknie (nie, nie z powodu utraty pracy). Uznałam, że to nagorsza rzecz, jaką można zafundować półtorarocznemu, wspaniale rozwijającemu się dziecku, które straci zupełnie poczucie bezpieczeństwa, będzie bardzo cierpieć, mimo, że żłobek to bezpieczne miejsce i dobra opieka i właściwe wyżywienie i kontakt z innymi dziećmi.

Spłakałam się nad czekającym go losem nie wtajemniczając rodziców w szczegóły moich wątpliwości.

Moje odczucia?  Nielojalność, nie tylko w stosunku do mnie. Gdzie EMPATIA ? Przecież to ich skarb!!!!

 

.

 

25.01.2012 19:57

Jeden z moich podopiecznych chodził do żłobka. Niestety z powodu zbyt częstych chorób (2 letni szkrab kilka razy musiał już przyjmować antybiotyk) zdecydowali się na opiekunkę- i tak pojawiłam się ja. :-) Umówiliśmy się na poł roku, po tym czasie miała być podjęta następna próba, tym razem przedszkola a ja otwierałam działalnośc gospodarczą więc musiałam odejść. Jednak po tym okresie rodzice stwierdzili, że żłobek/ przedszkole a opiekunka to jak ziemia i niebo w związku z tym dla malucha znaleźli inną dziewczynę. Stwierdzili, że ich najdroższy skarb rozwija się zadziwiająco szybko, jest zdrowy, szczęśliwy...

26.01.2012 19:17

Pytanie niań co lepiej wybrać opiekunkę czy żłobek jak dla mnie jest irracjonalne

26.01.2012 20:24

Agnieszko, ja zrozumiałam, że te wypowiedzi są  komentarzami na temat artykułu pt. "Niania czy żłobek"   


 

Maryla S edytowała ten post 26.01.2012 20:44
26.01.2012 20:37

Maryla S.

Agnieszko, ja zrozumiałam, że te wypowiedzi są  komentarzami na temat artykułu pt. "Niania czy żłobek"   


 

haha faktycznie Embarassed masz rację

26.01.2012 20:49

To wszystko zalezy od sytuacji finansowej rodzicow, na jakim etapie jest dziecko, czy to dziecko, ktore ma szanse szybko sie zaaklimatyzowac.
Nie mowmy, ze zlobki to samo zlo bo sa plusy i minusy obu instytucji, tj. zlobka i osobistej niani.

Osobiscie uwazam, ze dobrym rozwiazaniem na poczatek jest wyslanie dziecka do zlobka na 1-2dni w tygodniu. 
Sama jestem niania dzieci (rok i piec lat), ktorych rodzice wlasnie w ten sposob rozwiazali problem. Mama nie chciala aby dzieci czuly jak juz jak w szkole, wiec sa i troche w domu i troche w zlobku i przedszkolu. 

07.07.2016 14:38

Pracowałam w żłobku,podziwiam rodziców zostawiających swoje maluszki już od 6 miesąca w żłobku, a takich maluszków było sporo. Dziecko do 2 lat potrzebuje najwięcej bliskośći, troski i wsparcia. Na tym etapie jest bardzo wrażliwe. Niestety w żłobku Pani nie ma tylko jednego Kowalskiego nie zawsze od razu przytuli, pocieszy, czy wytrze nosek. Ja jestem za tym, aby dziecko spędzało czas do drugie roku z babcią, mamą, lub nianią. Rodzice często mówią, że dziecko lepiej się rozwija, ma kontakt z innymi rówieśnikami, ale ja sie z tym absolutnie nie zgadzam. 

07.07.2016 16:05
W pierwszych miesiącach życia dziecko potrzebuje wiele ciepła,czułości i opieki i według mnie mam powinna być przy nim Wiadomo że są różne sytuacje życiowe ale jak tylko możliwe to zatrudniła bym nianię która otoczyła by moje dziecko ciepłą opieką.W żłobku jest za dużo dzieci żeby wychowawczyni przytulała je wszystkie .Dzieci starsze to już inna sprawa.Z rówieśnikami wychowują się lepiej.
17.02.2017 09:24
Pewnie ,że żłobek to nie samo zło , ale samo dobro to też nie jest..szczególnie dla niemowlaka. Przykra konieczność dla wielu rodziców. Mnie zawsze kojarzy się z 'przechowalnią' dla dzieci i taki pobyt nic nie wnosi w rozwój dziecka. Jest tańszym rozwiązaniem sprawy opieki i często jedynym.
19.02.2017 20:00

Uważam, że żłobek to jest lepsze rozwiązanie niż siedzenie dziecka w domu. Dziecko przebywając z rówieśnikami rozwija się, poznaje świat, ma nowe doświadczenia, bodźce. W domu z opiekunką dziecko nie widzi rówieśników, nie przezywa wielu przygód jakie są w żłobku.

W poprzednim ustroju 90% dzieci w miastach chodziło do żłobka i przedszkola. Pisze o sowim pokoleniu - urodzonego na początku lat 80. Źle nas żłobki i przedszkola wychowały?

27.03.2017 14:50

"W poprzednim ustroju 90% dzieci w miastach chodziło do żłobka i przedszkola"


Ta... a skąd te dane? Przedszkole mogłabym przełknąć, ale w żłobeku 90% dzieci? 

27.03.2017 15:31
« Powrót do listy tematów